Petrol
95.8
0.93%
Euro
18.2818
0.22%
Dolar
17.9476
0.20%
Altın
1.023
0.03%
Borsa
275
-0.98%
Bitcoin
424.150
2.49%
25ºC
İstanbul
Çok bulutlu 25 C
  Osmanağaoğlu'nun cenazesine Türk bayrağı tepkisi

  Osmanağaoğlu'nun cenazesine Türk bayrağı tepkisi

  Kemal Türkler'in katili Ünal Osmanağaoğlu'nun cenazesinde Türk bayrağıyla taşınmasına, kızı Nilgün Soydan tepki gösterdi.
  • 11.07.2014 - 05:51

  Osmanağaoğlu nun cenazesine Türk bayrağı tepkisi #1

  İstanbul Merter'de evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu 22 Temmuz 1980'de öldürülen DİSK Genel Başkanı Kemal Türkler’in kızı Nilgün Soydan’ın, Türkler cinayeti ve Bahçelievler katliamının faili Ünal Osmanağaoğlu’nun cenazesinde tabuta Türk bayrağı örtülmesi talimatını verenler ve bu talimatı uygulayanlar hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

  “BAYRAK KANUNU’NA MUHALEFET ETTİLER”

  Soydan’ın avukatı Arzu Becerik tarafından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na verilen suç duyurusu dilekçesinde, Osmanağaoğlu’nun 1 Temmuz 2014'teki cenaze töreninde tabuta Türk bayrağı örtülmesi talimatını verenlerin, talimatı uygulayanların, öğle namazı ardından Fatih Camii'nde cenaze namazı kıldıran diyanet görevlilerinin, namaza katılan milletvekillerinin, parti yetkililerinin, TBMM yetkililerinin, “Devletin egemenlik alametleri ile Türk milletini aşağılama”, “Suç ve suçluyu övme”, “2893 sayılı Bayrak Kanunu’na muhalefet” suçlarını işledikleri öne sürüldü.

  Osmanağaoğlu nun cenazesine Türk bayrağı tepkisi #2

  “İNSAN ÖLDÜRME SUÇUNU İŞLEYEN KİŞİNİN TABUTUNA TÜRK BAYRAĞI ÖRTTÜLER”

  Şüphelilerin Osmanağaoğlu’nun işlediği suçları bilen kişiler olduğu belirtilen dilekçede, "Şüpheliler, 7 kişinin katili olduğu kesinleşmiş, bir kişinin katili olduğu maddi vakıa olarak tespit edilmiş ancak zaman aşımı nedeniyle ceza almaktan kurtulmuş, insanlığın ağır suçlarından olan insanı öldürme suçunu işleyen kişinin tabutuna Türk bayrağı örtmüşler, cenaze namazı kılmış ve tören yapmışlardır" denildi.

  “CEZALANDIRILSINLAR”

  Namaz ve cenaze töreninin oldukça kalabalık bir grupla aleni olarak gerçekleştiği hatırlatılarak yayın organlarında haber olduğu ifade edildi. Osmanağaoğlu’nun cenazesine katılanların bu eylemlerinin, Nilgün Soydan ve ailenin diğer üyelerini derinden yaraladığı ve üzdüğü vurgulanarak sorumluların tespit edilerek cezalandırılmaları talep edildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir