Petrol
87.81
-0.27%
Euro
17.9949
-0.14%
Dolar
18.5318
0.07%
Altın
985.19
-0.24%
Borsa
3198
0.00%
Bitcoin
362.681
4.45%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C
  Otobüste taciz videosu çeken kıza hakaret davası açıldı

  Otobüste taciz videosu çeken kıza hakaret davası açıldı

  Bir İETT otobüsünde ayakta yolculuk ederken arkasında duran kişinin videosunu çekerek "Beni yarım saattir taciz ediyor" diyen Pırıl Polat'a hakaret davası açıldı.
  • 13.11.2014 - 09:52

  taciz

  Sosyal medyaya yansıyan taciz iddiası, taciz edildiğini öne süren genç kadını sanık durumuna düşürdü. Bir İETT otobüsünde 17 Eylül 2013 günü çekilen videoda, ayakta yolculuk yapan bir kadın, hemen arkasındaki adamı cep telefonuyla görüntüleyerek bu kişi tarafından elle taciz edildiğini savunmuştu. Görüntülerdeki kadın, “Yanımda görmüş olduğunuz adam beni yarım saattir elliyor. Evet bu p... görün. İnşallah ananı da ellemişlerdir” diyordu. O görüntüler sosyal medya ve haber sitelerine yansıyınca izlenme rekoru kırmıştı. Yapılan incelemenin ardından videoyu çeken kişinin 19 yaşındaki Pırıl Polat olduğu, taciz ettiği önü sürülen kişinin de Selahattin Alkan olduğu ortaya çıkmıştı.

  GENÇ KIZA HAKARET SUÇUNDAN DAVA AÇILDI

  Görüntülerin ardından Fatih Sultan Mehmet Hastanesi’nde temizlik işçisi olarak çalışan Alkan savcılığa şikayette bulundu. Yapılan soruşturma kapsamında dava Pırıl Polat’a açıldı. Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Ali Güngör, Polat’ın sövmek suretiyle Alkan’ın onur, şeref ve saygınlığına saldırıda bulunduğu kanaatine vararak genç kadının ‘hakaret’ suçundan yargılanmasını talep etti.

  Otobüste tacize uğrayan kızın intikamı - izle

  UZLAŞMA ÖNERİSİNİ KABUL ETMEDİ

  Hazırlanan iddianamede, suçun uzlaşmaya tabi olduğu ancak şikayetçi Alkan’ın uzlaşma önerisini kabul etmediği bilgisine de yer verildi. İddianamede, “Toplanan delillere göre şüphelinin üzerine atılı suçu işlediği anlaşılmakta” denilerek Polat’ın görüntüleri internet ortamında yayımlanması nedeniyle cezasının da 3’te 1 oranında artırılması istendi.

  Beni elliyor diye kameraya çekilen adam şikayetçi oldu haberi

  Otobüste taciz videosu çeken kıza hakaret davası açıldı #2


  Görüş Bildir