Petrol
86.65
-4.21%
Euro
17.8436
-1.10%
Dolar
18.414
0.52%
Altın
973.28
-1.08%
Borsa
3282
-0.41%
Bitcoin
353.059
-0.13%
22ºC
İstanbul
Güneşli 22 C

  Öyle bir şey için ambulans çağırdı ki...

  Iğdır'da karla kaplı köyde mahsur kalan kadın öyle bir şey için ambulans çağırdı ki...
  • 17.03.2012 - 19:23
  Öyle bir şey için ambulans çağırdı ki...

  Öyle bir şey için ambulans çağırdı ki... #1

  Iğdır'ın Tuzluca İlçesi'ne 60 kilometre uzaklıktaki yolu kardan kapalı Sarıbulak Köyü'nde yaşayan 62 yaşındaki Zennure Taş'ın hastalandığı gerekçesiyle 112'ye ihbar yapılması üzerine, İl Özel İdare ve sağlık ekipleri harekete geçti. Yol açıldı, sağlık ekipleri ambulansla Zennure Taş'ı evden aldı. Ancak valizlerini de yanına alan Taş'ın hasta olmadığı, Iğdır'dan İzmir'e gidecek otobüse yetişmek için yolu açtırıp ambulans çağırdığı ortaya çıktı.

  BENİ HASTANEYE GÖTÜRMEYİN OTOBÜSE YETİŞTİRİN

  Tuzluca'nın Sarıbulak Köyü'nde oturan Zennure Taş, 15 Mart'ta yakınlarına hasta olduğunu söyleyerek 112 Acil Servisi aramalarını istedi. Taş'ın yakınlarının köyde acil hasta olduğunu bildirmesi üzerine sağlık ekipleri paletli ambulansla köye ulaşmak için yola çıktı. Ekipler, kar nedeniyle kapalı olan köye giremeyince İl Özel İdaresi çalışanları yolu açtı. Zennure Taş, ambulansla alındı. Valizlerini de yanına alan Zennure Taş, iddiaya göre ambulansta sağlık ekiplerine "Beni hastaneye götürmeyin. İzmir'deki kızımın yanına gitmek için Iğdır'daki otobüse yetiştirin" dedi. Buna rağmen Tuzluca Devlet Hastanesi Acil Servis'ine götürülen Zennure Taş'ın kontollerinde bir rahatsızlığı olmadığı görüldü.

  Öyle bir şey için ambulans çağırdı ki... #2

  Zennure Taş ve ihbarda bulunan yakınları hakkında tutanak tutularak yasal işlem başlatıldığını açıklayan Tuzluca Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Alparslan Erol, yanlış ihbarlar yüzünden gerçek hastaların zor durumda kaldığını söyledi. Erol, kırsal alanda yaşayan vatandaşları bu konuda duyarlı olmaya çağırdı.


  Görüş Bildir