Euro
10.0754
-0.12%
Dolar
8.3061
0.32%
Altın
491
0.38%
Borsa
1.44
-0.35%
Bitcoin
475.002
1.73%
16ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 16 C

  Oyuncak vitrinine bakan Merve'ye oyuncak yağdı

  Elazığ Ağın'da kapalı oyuncakçı dükkanının vitrinine bakarken çekilen fotoğrafı sosyal medyada paylaşılan 4 yaşındaki Merve Akkavak'a yurdun dört bir yanından duyarlı vatandaşlar oyuncak gönderdi.
  • 05.01.2015 - 10:21
  Oyuncak vitrinine bakan Merve'ye oyuncak yağdı

  Oyuncak vitrinine bakan Merve ye oyuncak yağdı #1

  Keban'ın dağ köylerinden Topkıran'da yaşayan ve geçimini hayvancılıkla  sağlayan Halis (30) ve Havva (26) Akkavak çiftinin 2 çocuğundan biri olan Merve, ailesinin peynir, çökelek ve tereyağ gibi ürünler satmak için geldiği Ağın'da bir oyuncakçı dükkanının vitrinine bakarken Ağın Belediyesinde memur olarak çalışan Suat Uyanık'ın (35) dikkatini çekti.

  KOLİLERLE OYUNCAK GÖNDERİLDİ

  Oyuncaklara bakan Merve'nin fotoğrafını çeken Uyanık, bunu bir süre önce sosyal medyada paylaştı. Bu paylaşımın ardından yurdun dört bir yanından çok  sayıda duyarlı vatandaş, Merve'ye kolilerle oyuncak gönderdi. Akkavak ailesini  ziyaret eden Uyanık, oyuncakları Merve'nin ailesine teslim etti. Küçük Merve,  birbirinden farklı çok sayıda oyuncağa kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

  Oyuncak vitrinine bakan Merve ye oyuncak yağdı #2

  "ÇOK MASUM BAKIŞLARI VARDI"

  Suat Uyanık, "Bir süre önce gezerken, Merve'nin oyuncakçı dükkanının önünde masum bakışlarını gördüm. Fotoğraf makinem yanımdaydı ve hemen fotoğrafını çektim. Daha sonra dedesiyle tanıştım. Adının Merve olduğunu öğrendim. Çok masum bakışları vardı" dedi.

  "DUYARLI ARKADAŞLAR İLETİŞİME GEÇTİ"

  Oyuncakçı kapalı olduğu için Merve'nin istediği oyuncakları alamadıklarını anlatan Uyanık, "Fotoğrafı sosyal paylaşım sitesinde paylaştım. Sağ olsun duyarlı arkadaşlar 'Biz, Merve'ye hediyeleri nasıl ulaştırabiliriz, oyuncak alıp nasıl gönderebiliriz' diye sorarak bizimle irtibata geçti. Bizde Merve'nin hediyelerini ulaştırabilmek için uğraştık" diye konuştu.

  OYUNCAK VE KIYAFET GÖNDERİLDİ

  Fotoğrafı paylaştıktan sonra, Merve'ye oyuncak ve kıyafet göndermek  isteyen yaklaşık 10 kişinin kendisinden adres istediğini belirten Uyanık, "30-40  çeşit oyuncak ve kıyafeti bana ulaştırdılar. Ben de sahibine, yani Merve'ye  ulaştırdım. Halen bana mesaj atıp Merve'ye ulaşmak isteyenler var" ifadelerini kullandı.

  Oyuncak vitrinine bakan Merve ye oyuncak yağdı #3

  HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ

  Hediyeleri getiren Uyanık'ı evlerinin kapısında karşılayan Merve Akkavak, kolileri açarak oyuncakları tek tek inceledi. Hediyelerden dolayı mutluluk yaşayan küçük Merve, oyuncak ve kıyafet gönderen herkese teşekkür etti.

  Merve'nin babaannesi Emanet Akkavak ise torununun ve kendilerinin  hediyelerden dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, "Merve çok bekledi.  Çocuklara 'bugün benim arkadaşlarım gelecek' demiş. Çok sevindi, bugün evden hiç çıkmadı" şeklinde konuştu.

  Oyuncak vitrinine bakan Merve ye oyuncak yağdı #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir