Petrol
94.04
-0.65%
Euro
18.2508
0.05%
Dolar
17.9312
0.11%
Altın
1.023
0.08%
Borsa
275
0.00%
Bitcoin
416.896
1.02%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  Özbekistan Cumhurbaşkanı, TİKA Başkanı'nı kabul etti

  Özbekistan Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev, ekim ayında gerçekleştirdiği Türkiye ziyareti sonrasında TİKA Başkanı Serdar Çam'ı kabul etti.
  • AA
  • 20.12.2017 - 21:31
  Özbekistan Cumhurbaşkanı, TİKA Başkanı'nı kabul etti

  Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanı (TİKA) Serdar Çam, temaslarda bulunmak üzere geldiği Özbekistan'da Cumhurbaşkanı Mirziyoyev tarafından kabul edildi.

  Cumhurbaşkanlığı Basın Ofisi'nden yapılan açıklamaya göre, görüşmede Mirziyoyev, ekimde Türkiye'ye düzenlediği ziyaretin taraflar arasındaki ilişkileri stratejik ortaklık düzeyine çıkardığını kaydetti.

  TİKA 23,6 MİLYON DOLARLIK PROJE GERÇEKLEŞTİRDİ

  TİKA'nın ülkedeki faaliyetinin daha da genişletilmesinin öneminin vurgulandığı görüşmede, şimdiye kadar TİKA tarafından toplam değeri 23,6 milyon dolar olan 700'e yakın projenin hayata geçirildiği anımsatıldı.

  TİKA'nın Özbekistan'daki faaliyetinin belirli projeler esasında ve sistemli olarak geliştirilmesi gerektiğine dikkat çekilen görüşmede, bu çerçevede bir "yol haritasının" en kısa zamanda hazırlanarak ekonomik, kültürel, eğitim, sağlık, çevre koruma, turizm ve sosyal alanlarda yürütülen projelerin artırılması konusunda mutabık kalındığı bildirildi.

  Özbekistan Cumhurbaşkanı, TİKA Başkanı nı kabul etti #1

  CUMHURBAŞKANI'NIN İYİ DİLEKLERİNİ İLETTİ

  TİKA Başkanı Çam da Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım'ın iyi dileklerini Mirziyoyev'e iletti.

  Mirziyoyev'un öneri ve tekliflerini desteklediğini kaydeden Çam, Türk tarafının bu konuda gerekeni yaparak, bu önerilerin zamanında ve verimli şekilde uygulamaya hazır olduğunu ifade etti.

  Özbekistan Cumhurbaşkanı, TİKA Başkanı nı kabul etti #2
  Özbekistan'da Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev

  MALİYE BAKANI'YLA DA GÖRÜŞTÜLER

  Öte yandan, görüşmede, TİKA Taşkent Program Koordinatörü Ali İhsan Çağlar da hazır bulundu.

  TİKA Başkanı Serdar Çam ve beraberindeki heyet, temasları çerçevesinde Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Camşid Koçkarov ile Başbakan Yardımcısı Suhrab Halmuradov ile de bir araya geldi.

  Özbekistan Cumhurbaşkanı, TİKA Başkanı nı kabul etti #3
  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir