Petrol
98.22
-1.39%
Euro
18.4529
-0.43%
Dolar
17.9584
0.11%
Altın
1.033
0.12%
Borsa
2895
0.91%
Bitcoin
429.238
-3.42%
28ºC
İstanbul
Çok bulutlu 28 C

  Özdemir Sabancı'nın katil zanlısı tahliye oldu

  Yunanistan’da tutuklu bulunan Özdemir Sabancı suikastı zanlısı DHKP-C’li İsmail Akkol cezaevinden çıktı.
  • 28.07.2015 - 13:19
  Özdemir Sabancı'nın katil zanlısı tahliye oldu

  Özdemir Sabancı nın katil zanlısı tahliye oldu #1

  Atina’da, geçen yıl şubat ayında hücre evine yapılan baskında Özdemir Sabancı suikastı zanlısı İsmail Akkol ile DHKP-C askeri kanat sorumlusu olduğu ileri sürülen Hüseyin Fevzi Tekin, Mehmet Ali Yılmaz ve Bilgehan Karpat çok sayıda silah ve cephane ile birlikte yakalanmıştı. Türkiye’nin İsmail Akkol’un iadesi için yaptığı başvuru kabul edilmezken, gözaltına alınan 4 kişinin geçtiğimiz günlerde Atina’da davaları görüldü.

  ŞARTLI TAHLİYE OLDULAR

  Duruşmada, Mehmet Ali Yılmaz ile Bilgehan Karpat’ın beraatine karar verilirken, Sabancı katil zanlısı İsmail Akkol ve Hüseyin Fevzi Tekin’e ise 8’er yıl hapis verildi. Ancak, mahkeme daha sonra Akkol ve Tekin’in şartlı tahliyelerine karar verdi.

  Atina mahkemesinin, “terör değil, silah ve patlayıcı madde” bulundurmak suçlaması ile açtığı davada, hakkında şartlı tahliye kararı verilen Hüseyin Fevzi Tekin, 2010 yılında Atina’da bir evde meydana gelen ve bir kişinin öldüğü patlamada parmak izine rastlandığı için aldığı hapis cezasından dolayı tahliye edilmezken, İsmail Akkol’un tahliye edildiği ve cezaevinden çıktığı öğrenildi. Akkol’un halen Yunanistan’da bulunduğu bildirildi.

  HASAN BİBER AĞIR HASTA

  Bu arada 2013 yılı mart ayında Ankara’da AK Parti Genel Merkezi ile Adalet Bakanlığı’na lav silahlı ve bombalı saldırı düzenlediği ileri sürülen ve kaçtıktan sonra Yunanistan’ın Sakız Adası yakınlarında bomba yüklü botla yakalanan Hasan Biber’in cezaevinde Hepatit A hastalığına yakalandığı öğrenildi. Biber’in hastalığının ilerlediği ve durumunun ağır olduğu iddia edildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir