Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
476.009
0.51%
19ºC
İstanbul
Çok bulutlu 19 C

  Özgecan'ın katilinin mezarı iddiası halkı ayaklandırdı

  Özgecan'ın katili Suphi Altındöken'in cenazesinin Erdemli'ye gömüldüğü iddiası vatandaşları ayağı kaldırdı.
  • İHA
  • 18.04.2016 - 13:15
  Özgecan'ın katilinin mezarı iddiası halkı ayaklandırdı

  Özgecan ın katilinin mezarı iddiası halkı ayaklandırdı #1

  Yargılandıkları Özgecan Aslan davasında ‘ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası’ alan ve Adana F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nde babası Necmettin Altındöken ile aynı koğuşta kalan Suphi Altındöken, cezaevinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

  CENAZESİ 5 GÜN SONRA GÖMÜLDÜ

  Adana ve Mersin arasında gidip gelen cenazenin defnedilmesi için tam 5 gün sonra onay çıktı. Cenaze Mersin sınırları içerisinde bulunan güvenlik gerekçesiyle yeri gizli tutulan mezarlığa gömüldü.

  ERDEMLİ'YE GÖMÜLDÜ İDDİASI HALKI TEDİRGİN ETTİ

  Dün Mersin’in Erdemli ilçesine bağlı eski sahil beldelerinden Kumkuyu’da yeni yapılmış ve kime ait olduğu bilinmeyen bir mezar infiale neden oldu. Mezarın Özgecan Aslan’ın katili Suphi Altındöken’e ait olduğu iddiası kulaktan kulağa yayıldı.

  Özgecan'ın katilinin mezarı iddiası halkı ayaklandırdı VİDEO

  AÇILAN MEZAR BOŞ ÇIKTI

  Oluşan tepki sebebiyle mezar resmi makamlara başvurularak açıldı. Mezarın boş çıkmasına rağmen konuyu duyan vatandaşlar mezarlığa akın etti.

  Özgecan ın katilinin mezarı iddiası halkı ayaklandırdı #2

  "ÖZGECAN’IN KATİLİ AİLE MEZARLIĞINIZDA" DEDİLER

  Babasının mezarının yanında yeni yapılmış bir mezar olduğunu öğrendiklerini ifade eden Faruk Kasap, "Gelip baktığımızda mezarın çevrilmiş olduğunu gördük. Gerçekten de üzerinde taş vardı. Bize dediler ki, ’Özgecan’ın katili Suphi Altındöken’i Kumkuyu Mezarlığı’na defnettiler’. Amcam muhtar olduğu için amcamı aradım. Durumu izah ettim" dedi.

  Amcasınında durumdan haberdar olduğunu ve kendisini bilgilendirdiğini anlatan Kasap, "Kendisi bana jandarmayı arayıp savcılık kanalıyla mezarın açtıracağını söyledi. Sabaha kadar beklememiz gerektiğini söyledi. Gece çok huzursuz olduk. Vatandaşlar, arkadaşlarımız bizi aradı, duyum aldıklarını söylediler. Biz bu durumdan çok rahatsız olduk. Suphi Altındöken’in nereye defnedildiğini bilmediğimiz için, vatandaşlara da bir yaygara yapıldığı için millet birazda galeyana geldi diyebiliriz" şeklinde konuştu.

  "BİZ BÖYLE BİRŞEYİ HAYATTA İSTEMİYORUZ"

  Sabah muhtar olan amcası ile jandarma ve büyükşehir ekiplerinin mezarlığa geldiğini ifade eden Kasap, "Mezar açıldı, bakıldı. Mezar boş çıktı. Bir rahmetli amcanın kızının yanlışlıkla buraya mezar yaptığı düşünülüyor. Olayın aslının olmaması bizi sevindirdi. Çünkü biz burada böyle bir şeyi hayatta istemiyoruz, kabul edemeyiz. Babamın ve aile mezarlığımız olduğu için bu durum bizi çok etkiledi. Şükürler olsun böyle bir şey olmadığı ortaya çıktı" dedi.

  Özgecan ın katilinin mezarı iddiası halkı ayaklandırdı #3

  Suphi Altındöken’in ölümüyle, mezarlıklarındaki yeni ve kime ait olduğu vatandaşlarca bilinmemesinden dolayı vatandaşların bir tedirginlik yaşadığını anlatan Kumkuyu Muhtarı Ramazan Kasap, "Mezarlıklar müdürlüğünü aradık, jandarmaya da haber verdik. Özgecan cinayetiyle alakalı kişinin olabileceği gibi yanlış bir bilgide olduğu için savcılık kanalıyla mezarı açtırdık. Boş bir mezar yapılmış. İçerisinde bir şey olmadığı tespit edildi. Tutanak ile bu işi sonlandırdık" dedi.

  Ramazan Kasap, yakın mezarların kendi ailesine ait olduğunu da aktararak, mezarın daha önce olmadığına dikkat çekti.

  Özgecan ın katilinin mezarı iddiası halkı ayaklandırdı #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir