Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
363.447
0.46%
22ºC
İstanbul
Çok bulutlu 22 C

  Palalı Sabri Çelebi bilet aldı uçağa binmedi

  Taksim'de göstericilere palayla saldıran Sabri Çelebi, Fas'tan Türkiye'ye gelmek için bilet aldı ancak uçağa binmedi.
  • 23.07.2013 - 02:41
  Palalı Sabri Çelebi bilet aldı uçağa binmedi

  Palalı Sabri Çelebi bilet aldı uçağa binmedi #1

  Hakkında yakalama kararı çıkartılan ve ‘palalı saldırgan’ Sabri Çelebi’nin bugün THY’nin Kazablanka’dan İstanbul’a gelecek tarifeli uçağına bilet aldığı ancak bileti olmasına rağmen uçağa binmediği ortaya çıktı.

  BİLET ALDI UÇAĞA BİNMEDİ

  Hakkında yakalama kararı çıkmasından bir gün önce Fas’a giden Gezi Parkı olayları sırasında Talimhane’de poliste kaçanlara palayla saldıran Sabri Çelebi bugün TK618 sefer sayılı THY’nin Kazablanka İstanbul uçuşunu yapan uçağına bilet aldı. Çelebi Atatürk Havalimanı’na saat 20.40 da inen uçağa bileti olmasına rağmen binmedi. Hakkında yakalama kararı çıkmadan bir gün önce 10 Temmuz tarihinde Fas’a uçan Çelebi o tarihte yaptığı rezervasyonda da dönüş tarihi olarak 10 Ağustos’u belirlemişti. Sabri Çelebi’nin bilet tarihini Pazartesi gününe çekmesine rağmen uçağa neden binmediği öğrenilemedi.

  YAKALAMA KARARI ÇIKTI YURTDIŞINA KAÇTI

  Gezi Parkı protestolarında Talimhane’de polisten kaçanlara palayla saldıran Sabri Çelebi palalı saldırının ardından polis tarafından gözaltına alınmış ve 7 Temmuz Pazar günü adliyeye sevk edilmişti. Tutuklama talebiyle gönderildiği mahkeme tarafından "delil durumu, suç vasıf ve mahiyeti ile kaçma şüphesinin bulunmaması" nedeniyle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Çelebi’nin kararına, soruşturma savcısı iki gün sonra itiraz etmişti. İtirazı değerlendiren 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi de kararını açıklayarak Sabri Çelebi hakkında yakalama kararı çıkarmıştı. Bu karar çıkmadan bir gün önce Çelebi 10 Temmuz tarihinde eşinin ülkesi olan Fas’a gitmişti. 10 Ağustos tarihine de İstanbul’a dönüş bileti alan Sabri Çelebi hakkında yakalama kararı çıktığında Fas’taydı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir