Euro
10.0263
0%
Dolar
8.2416
0.09%
Altın
485.85
0.22%
Borsa
1.441
0.95%
Bitcoin
487.815
-0.07%
11ºC
İstanbul
Açık 11 C

  Palandöken'de meşaleli kayak gösterisi

  Palandöken'de, otellerde doluluk oranı, yarıyıl tatilinin de etkisiyle yüzde 100'e ulaştı. Kayak eğitmenlerinin gece meşaleli kayak gösterisi ilgi gördü.
  • 31.01.2015 - 00:27
  Palandöken'de meşaleli kayak gösterisi

  Palandöken de meşaleli kayak gösterisi #1

  Palandöken Kayak Merkezi'ndeki bir otelin pistinde düzenlenen eğlenceye yerli ve yabancı turistler katıldı. İran, Rusya, Ukrayna, Azerbaycan ve Polonya'dan turistler ile Türkiye'nin çeşitli illerinden yarıyıl tatilini Palandöken'de geçirmek için gelen misafirler, akşam saatlerine kadar kayak yaptı.

  Hava sıcaklığının sıfırın altında 11 derece olmasına aldırış etmeyen tatilciler, kar üzerinde dans etti, halay çekti. Erzurum'un kültürünü tanıtmak amacıyla Erzurum barı ekibi gösteri yaptı. Animasyon gösterisinin ardından, ışıklı gösteri gerçekleştirildi.

  Kar üstü araçlarla dağın zirvesine çıkan 12 kayak eğitmeni, ellerinde meşalelerle yaklaşık 5 kilometre kaydı. Atlama rampası üzerinde de meşalelerle gösteri yapan ekip, turistleri eğlendirmeye çalıştı.

  Palandöken de meşaleli kayak gösterisi #2

  PALANDÖKEN'DE DOLULUK ORANI YÜZDE 100

  Palandöken'de faaliyet gösteren otellerde doluluk oranı yarıyıl tatilinin de etkisiyle yüzde 100'e ulaştı.

  Palandöken'de faaliyet gösteren bir otelin Genel Müdürü Bora Kamber, yaptığı açıklamada, Palandöken'in önemli bir kayak merkezi olduğunu hem tarihi dokusu hem turizm imkanlarıyla artıları bulunduğunu söyledi.

  Misafirler için gece şovları hazırladıklarını dile getiren Kamber, "Kayak hocalarının meşaleli şovları, Erzurum barı ekibiyle turistleri birleştiriyoruz. Buranın folklor kültürünü onlara sunuyoruz. Ateş şovları, eğlenceler var. Sadece kayak değil, biraz da sosyallik diyoruz. Çünkü 'Erzurum'da eğlence yok' diye bir kanı var. Aslında Erzurum'da her şey var. Eğlenceye aralıksız devam edebiliyorlar" diye konuştu

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir