Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
363.955
0.58%
22ºC
İstanbul
Çok bulutlu 22 C

  Pamukkale'de kış ortasında havuz keyfi İZLE

  Turistlerin uğrak yeri Pamukkale'de antik kalıntıların bulunduğu açık havuz, soğuk havaya rağmen dolup taştı.
  • Ajanslar
  • 28.01.2016 - 15:30
  Pamukkale'de kış ortasında havuz keyfi İZLE

  Pamukkale de kış ortasında havuz keyfi İZLE #1

  Türkiye'de turistlerin ziyaret ettiği ören yerlerinin başında gelen Pamukkale'de antik kalıntıların bulunduğu açık havuz, soğuk havaya rağmen dolup taşıyor. Yeraltından çıkan sudaki kalsiyum karbonatın yıllar içinde birikmesiyle oluşan teraslarıyla beyaz bir kaleyi andıran Pamukkale, muhteşem manzarasının yanı sıra sıcak suları ve Hierapolis Antik Kenti ile her mevsim ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

  SU SICAKLIĞI 36 DERECE

  UNESCO'nun Dünya Miras Listesi'nde de bulunan ören yerini ziyaret eden turistler, yorgunluklarını antik havuzda atıyor. Roma döneminde sağlık merkezi olan ve insanların şifa bulmak için geldiği Pamukkale'deki antik havuz, bu özelliğini hala koruyor. Turistler, kış mevsiminde bile su sıcaklığının 36 derece olduğu 2 bin yıllık sütun kalıntılarının bulunduğu havuzda farklı bir deneyim yaşıyor. Özellikle Rus ve Alman turistler, soğuk havaya rağmen havuzda vakit geçiriyor.

  Pamukkale'de kış ortasında havuz keyfi

  "ANTİK HAVUZDAN ÇIKMAK İSTEMEDİM"

  Pamukkale'ye ilk defa gelen ve hayranlığını dile getiren Alman turist Cristian Bauer, soğuk havada havuza girmenin büyük bir keyif olduğunu söyledi. Bauer, "Termal havuzu çok beğendim, hava soğuk olmasına rağmen su sıcaklığı çok güzel. Tarihi ve kültürel zenginliğinin yanında travertenlerine hayran kaldım, Pamukkale'ye tekrar geleceğim” dedi. Aynı ülke vatandaşı Shmit Köhler ise Pamukkale'nin her köşesinin ayrı bir güzelliğe sahip olduğuna dikkati çekerek, “Antik havuzdan çıkmak istemedim. Benim için eşsiz bir deneyim oldu. Gerçekten çok harika bir su var. Pamukkale'nin muhteşem manzarası var, herkesin görmesini tavsiye ederim" diye konuştu.Pamukkale de kış ortasında havuz keyfi İZLE #2

  Pamukkale de kış ortasında havuz keyfi İZLE #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir