Petrol
113.7
-0.47%
Euro
16.74
3.10%
Dolar
15.86
2.08%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
474.426
0.05%
22ºC
İstanbul
Açık 22 C

  Paralel soruşturmada bir polis serbest

  Emniyetteki "paralel yapı'' operasyonu kapsamında hakkında yakalama kararı çıkarılmasının ardından teslim olan şüpheli polislerden Necati Arslan, sorgusunun ardından serbest bırakıldı.
  • 19.08.2014 - 01:36
  Paralel soruşturmada bir polis serbest

  Paralel soruşturmada bir polis serbest #1

  İstanbul 2. Sulh Ceza Hakimliğince, savcılığın itirazı üzerine haklarında yakalama kararı çıkarılan 17 polisten arasında yer alan Necati Arslan'ın bugün avukatı ile Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gelerek teslim olmasının ardından sorgusu tamamlandı.

  Nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliği, sorgulama sonrası Necati Arslan'ın serbest bırakılmasına karar verdi.  

  Hakkında yakalama kararı çıkarılan 17 polisten teslim olan ve haklarındaki yakalama kararı kaldırılan polis sayısı, önceki gün gözaltına alınan şüpheli İsmail Yalınız'ın da serbest bırakılmasıyla birlikte 14'e ulaştı. Eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Ömer Köse'nin de aralarında bulunduğu diğer 3 polis hakkındaki yakalama kararı ise devam ediyor. 

  17 POLİS HAKKINDA YAKALAMA KARARI ÇIKARILMIŞTI

  Emniyetteki "paralel yapı'' operasyonu kapsamında "casusluk" suçlamalarına ilişkin soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu cumhuriyet savcılarından İrfan Fidan'ın, soruşturma kapsamında 11 kişinin tutuklanmasına ve adli kontrol tedbiri konulan 8 kişi dahil 38 kişinin serbest bırakılmasına ilişkin itirazı, İstanbul 2. Sulh Ceza Hakimliğince değerlendirilmişti.

  Savcılığın, şüphelilerin serbest bırakılmaması ve tutuklanması gerektiğine yönelik talebini inceleyen hakimlik, sevk edildikleri İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliğinde ifadeleri alınamayan eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Ömer Köse'nin de aralarında bulunduğu 17 kişi hakkında yakalama kararı çıkarmıştı. Bu kişilerden daha önce farklı zamanlarda adliyeye gelen Mehmet Kılıç, Hidayet Kemal, Mücahit Gökoğlu, Faruk Kıvrak, Kürşat Durmuş, Gafur Ataç, Oğuzhan Ceylan, Selman Yüyücü, Özgür Açıkgöz, Hasan Yüksek, Ramazan Bolat ve Kazım Aksoy ile gözaltına alınarak adliyeye getirilen İsmail Yalınız hakkındaki yakalama kararları, sorgulanmalarının ardından kaldırılmıştı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir