Petrol
110.32
-0.42%
Euro
17.2777
1.42%
Dolar
16.1079
1.14%
Altın
960.02
1.18%
Borsa
2393
0.49%
Bitcoin
475.227
-2.15%
22ºC
İstanbul
Güneşli 22 C

  Paralel yapı operasyonunda 3 tutuklama daha

  Emniyet mensuplarına yönelik başlatılan Paralel yapı operasyonunda mahkemeye sevk edilen 8 polisten 3’ü tutuklanırken, 5 kişi serbest bırakıldı.
  • 05.09.2014 - 09:37
  Paralel yapı operasyonunda 3 tutuklama daha

  Paralel yapı operasyonunda 3 tutuklama daha #1

  Serbest kalan polisler, avukatlarıyla birlikte adliye çıkışında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

  "TUTUKSUZ YARGILANMA BİZİ SEVİNDİRMEDİ"

  Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Eski Müdür Yardımcısı Yasin Topçu ise "Mahkememizin takdiri gereği tutuksuz yargılanmamıza karar verildi. Tutuksuz yargılanma, sevenlerimizi, ailelerimizi sevindirdiği gibi bizi aynı şekilde sevindirmedi diyebiliriz. Çünkü ne tutuklansak üzülecektik, ne serbest kaldığımız için sevinebildik. Çünkü cezaevine gönderdiğimiz arkadaşları ülkemiz yeterince tanıma şansı olmadı bu zamana kadar. Bundan sonra inşallah onları layıkıyla tanıyacaktır" ifadelerini kullandı.

  Paralel yapı operasyonunda 3 tutuklama daha #2

  TUTUKLU POLİSLERİN MESAJLARI OKUNDU

  Açıklamanın ardından Topçu, operasyon kapsamında tutuklanan polislerin yazdığı mesajları da okudu.

  İlk mesajda Baş komiser Habip Kunt, " Biz polisler şunu biliriz ki, bir mahallenin hırsızı o mahallede hırsızlık yapmaz, ülkemizi soyup soğana çevirenler, milletimizden çalanlar bu ülkenin bu mahallenin çocuğu olamazlar, onları bilmem ama biz hormonsuz köylü, bu vatanın öz evlatlarıyız" şeklinde yazarken,

  Emniyet Amiri İbrahim Şener ise, " Ne bir haram yedi, ne bir cana kıydı. Ekmek gibi temiz su gibi ak. Hiç kimse duymadan hükümler giydi. Yiğidim aslanım burada yatıyor. Yiğitler metriste yatıyor" diye yazdı.

  Eski Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Yakub Saygılı’ da " Vatana ve millete ihanet ettiysek bizi assınlar" şeklinde mesaj verdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir