Euro
15.4897
-0.39%
Dolar
13.6426
-0.33%
Altın
782.87
-0.25%
Borsa
2.005
0%
Bitcoin
697.239
-1.17%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  Paşa lakaplı darbeci Zekeriya Kuzu: Ne paşayım ne imam

  Erdoğan'a suikast timi içinde yer alan paşa lakaplı darbeci Başçavuş Zekeriya Kuzu, ne paşa ne de imam olduğunu inkar etti.
  • DHA
  • 26.07.2016 - 19:52
  Paşa lakaplı darbeci Zekeriya Kuzu: Ne paşayım ne imam

  kuzu

  Marmaris’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaldığı otele saldırı düzenleyen askerlerden yakalanan 7’sinin, götürüldükleri Muğla Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ndeki sorguları devam ediyor.

  Olağanüstü Hal uygulamasından dolayı gözaltı süresinin 30 gün olmasından dolayı, darbeci askerlerin ifadelerinin ayrıntılı olarak alınmaya çalışıldığı ifade edildi.

  NE PAŞA OLDUĞUNU NE DE İMAM OLDUĞUNU KABUL ETMEDİ

  Bu arada gözaltında bulunan çiğli Ana Jet Üs Komutanlığı’nın imamı ’Paşa’ lakaplı Astsubay Başçavuş Zekeriya Kuzu’nun ifadesinde ’Paşa’ lakabını ilk kez polislerden duyduğunu söylediği belirtildi. Zekeriya Kuzu, ayrıca cemaatin imamı olduğuna yönelik iddiaları da kabul etmedi.

  Paşa lakaplı darbeci Zekeriya Kuzu: Ne paşayım ne imam #2

  ÇATIŞMAYA GİRDİKLERİ GÖRÜNTÜLERDEN TESPİT EDİLDİ

  Gözaltındaki askerlerin de MAK timi olarak SAT ve özel kuvvetlere bağlı ekibe destek amaçlı bölgeye geldiklerini, terör operasyonu olduğunu bildiklerini ileri sürdükleri öğrenildi. Marmaris’e geldikleri anda gerçeği öğrendiklerini ileri süren gözaltındaki askerlerin, buna rağmen çatışmaya girdikleri de görüntülerden tespit edildi.

  Yakalanan tim üyelerinin de Binbaşı Taner Berber’in rahatsızlığından dolayı ilaç kullandığı onu İzmir ya da farklı bir kentteki hastaneye götürmek için yola indikleri ve yakalandıkları belirlendi.

  Darbeci askerlerin canlı yayında yakalanma anı VİDEO

  Paşa lakaplı darbeci Zekeriya Kuzu: Ne paşayım ne imam #3

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir