Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
479.251
0.90%
23ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 23 C

  Pencereden düşüp ölen temizlikçi kadın kusurlu bulundu

  Temizlik yaptığı evin camından düşerek hayatını kaybeden işçi Rukiye Şimşek’in (42) ölümüne ilişkin hazırlanan bilirkişi raporunda Şimşek ‘tamamen kusurlu’ bulundu.
  • 22.09.2014 - 09:26
  Pencereden düşüp ölen temizlikçi kadın kusurlu bulundu

  Pencereden düşüp ölen temizlikçi kadın kusurlu bulundu #1

  Rukiye Şimşek, 2 yıldır her 15 günde bir temizliğe gittiği Bostancı’daki bir evde 27 Ekim günü mutfak camını silerken aşağı düşerek hayatını kaybetti. Fındıklı’da ev sahibi olma hayalini gerçekleştirmek için çalışırken hayatını kaybeden Şimşek geride gözü yaşlı eşini ve 2 çocuğunu bıraktı. Şimşek’in ölümüne ilişkin soruşturma başlatan Cumhuriyet Savcısı Ahmet Atlı iddianameyi yazmadan önce bir bilirkişi raporu hazırlanmasını istedi. Kısa bir süre sonra dosyaya ulaşan A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı, İnşaat Yüksek Mühendisi Dr. Tamer Metinsoy imzalı bilirkişi raporu Şimşek’in ailesini ve yakınlarını hayal kırıklığına uğrattı.

  EV SAHİBİ TAMAMEN KUSURSUZ BULUNDU

  Çünkü raporda ev sahibinin hiç kusuru bulunmadığına dikkat çekilirken, tüm kusurun ölen işçi Rukiye Şimşek’te olduğuna vurgu yapıldı. Bilirkişi rapaorunda ev sahibi Merve Gürler ile ilgili, “Kazanın evdeki bir yapısal zaafiyetten, örneğin balkon korkuluğunun eskiyip kırılmasından meydana gelmediği açıktır. Bu durumda kazazedenin işini yaparken yeterli dikkat göstermeyip pencereden düştüğü, ev sahibinin kendisine bu işi yapılırken paraşüt tipi emniyet kemeri vermesinin hayatın doğal akışına uygun olmadığı” şeklinde değerlendirme yapılarak ev sahibi Gürler’in Şimşek’e pencereyi dış taraftan silmesi konusunda talimat vermediği de belirtildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir