Euro
15.2735
0.20%
Dolar
13.4400
0.11%
Altın
795.3010
-0.06%
Borsa
2,042.08
3.14%
Bitcoin
569.551
-1.39%
2ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 2 C

  Pınar Et'ten hileli ürünlerle ilgili açıklama

  Tarım Bakanlığı 13 gıda firmasını deşifre etmesinin ardından adı geçen Pınar Et, açıklama yaptı.
  • 06.06.2012 - 16:40
  Pınar Et'ten hileli ürünlerle ilgili açıklama

  Pınar Et ten hileli ürünlerle ilgili açıklama #1

  Dün (05 Haziran 2012) Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın yaptığı denetimlerde aralarında Pınar Et'in de yer aldığı bazı markaların ürünlerinde hileler tespit edildi.

  Konu hakkında ismi geçen Pınar Et, hileli ürünlerle ilgili açıklama getirdi.

  Bazı internet sitelerine düşen bir haberde şirketimizde üretilen "Uzun Soyulmuş Sosis - %100 Dana" ürünümüzde kanatlı eti tespit edildiği yer almakta ve buna bağlı olarak şirketimizin tağşiş yaptığı izlenimi oluşturulmaya çalışılmaktadır.

  Kurulduğu günden bu yana Türk halkının yaşam kalitesini artırmak için çalışmalarını sürdüren, yasalara ve etik kurallara bağlılığı birincil öncelikleri arasında bulunduran Pınar Et'in, böyle bir haberde bahsi geçmesi büyük üzüntüye neden olmuştur.

  ETİKETTE BELİRTİLEN İÇERİĞE UYGUN ÜRETİLMEKTEDİR

  Pınar Et olarak, sadece "Uzun Soyulmuş Sosis - % 100 Dana" ürünümüz değil, bütün ürünlerimiz etiketlerinde belirtilen içerik bilgileriyle uyumlu olarak üretilmekte olup, hiçbir ürünümüzde "Taklit" ve "Tağşiş" olarak nitelendirilebilecek bir durum sözkonusu değildir. Adı geçen "Uzun Soyulmuş Sosis %100 Dana, 52228 parti numaralı'' ürünümüzün, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na bağlı, Bornova Veteriner Kontrol Enstitütüsü Laboratuarı'nda yapılmış analiz raporu ekte yer almaktadır. Raporda da görüldüğü üzere ürünümüz %100 dana eti içermekte olup, ürünümüzde herhangi bir uygunsuzluk bulunmamaktadır.

  Tüketicilerimiz, hiçbir şüpheye kapılmadan tüm ürünlerimizi her zaman olduğu gibi gönül rahatlığıyla tüketmeye devam edebilirler.

  Pınar Et olarak bu yanlış ve haksız değerlendirmeye dayalı açıklama ile ilgili kanuni haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.

  Saygılarımızla.

  Pınar Entegre Et ve Un Sanayii A.Ş.

  Pınar Et ten hileli ürünlerle ilgili açıklama #2Pınar Et ten hileli ürünlerle ilgili açıklama #3Büyük hali için tıklayın

  Pınar Et ten hileli ürünlerle ilgili açıklama #4


  Görüş Bildir