Euro
15.4427
0.82%
Dolar
13.6031
0.54%
Altın
795.4580
0.76%
Borsa
1,990.90
0.56%
Bitcoin
569.252
-0.75%
4ºC
İstanbul
Bulutlu 4 C

  PKK operasyonunda Öcalan'ın kuzeni gözaltına alındı

  Gaziantep ve Şanlıurfa'da eş zamanlı yapılan PKK operasyonlarında, Öcalan'ın kuzeninin de aralarında bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı.
  • İHA
  • 20.04.2016 - 16:11
  PKK operasyonunda Öcalan'ın kuzeni gözaltına alındı

  operasyon

  Gaziantep ve Şanlıurfa’da eş zamanlı yapılan PKK/KCK operasyonu gerçekleştirildi.

  ÖCALAN'IN KUZENİ VE 9 KİŞİ GÖZALTINDA

  Operasyonda terör örgütünün elebaşı Abdullah Öcalan’ın kuzenin de aralarında bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanların arasında DBP Nizip İlçe Eş Başkanının da olduğu belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

  "Nizip Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, İlimiz Nizip İlçesi Merkezli Şanlıurfa İlini de kapsayan 2 ayrı ilde PKK/KCK terör örgütü içerisinde eylem faaliyetlerinde bulunan ve aralarında PKK/KCK terör örgütünün elebaşın kuzeninin ve Nizip DBP İlçe Eş başkanın da olduğu 9 şüphelinin yakalanmasına yönelik eş zamanlı olarak operasyon gerçekleştirilmiştir. PKK/KCK Terör Örgütünün eylem ve faaliyetlerinin deşifresine yönelik yapılan çalışmalarda, İnternet ortamında sosyal paylaşım sitelerinde terör örgütünün talimatları doğrultusunda; örgütün propagandasını yaparak, övücü, özendirici paylaşımlarda bulunan, meşru göstermeye çalışan, halkı kin nefret ve şiddete yönlendiren, güvenlik güçlerini hedef gösteren, Sayın Cumhurbaşkanı ve devlet kurumlarına hakaret eden örgüt mensupları yakalanmıştır"

  GÜLEN'E AİT KİTAPLAR DA BULUNDU

  Aynı açıklamada, operasyon kapsamında yapılan aramalarda ise terör örgütü PKK-KCK’ya ait örgütsel dokümanların yanı sıra FETÖ-PDY lideri olarak belirtilen Fethullah Gülen’e ait kitapların da ele geçirildiği belirtildi. Açıklamada, "Operasyon kapsamında yapılan aramalarda; 1 adet av tüfeği ve bu tüfeğe ait 30 adet fişek ve 66 adet tabanca fişeği bulunmuştur. Bunun yanı sıra 750 kök hint keneviri, ayrıca; dijital materyaller ve EYP yapımında kullanılan malzemeler ile havai fişek rampası FETÖ/PDY terör örgütü liderinin yazmış olduğu kitaplar ve PKK/KCK terör örgütü içerikli kitap ve dergiler, bez parçaları vb. örgütsel dokümanlara el konulmuştur" ifadelerine yer verildi.


  Görüş Bildir