Petrol
83.9
-1.14%
Euro
17.6996
0.05%
Dolar
18.4914
0.23%
Altın
964.95
-0.10%
Borsa
3266
0.00%
Bitcoin
348.650
-6.92%
19ºC
İstanbul
Hafif yağmur 19 C

  PKK yandaşlarının sevinç çığlıkları

  1 polis memurunun şehit olduğu saldırıda bomba patlayınca PKK yandaşları sevinç çığlıkları attılar.
  • 27.03.2012 - 10:17
  PKK yandaşlarının sevinç çığlıkları

  PKK yandaşlarının sevinç çığlıkları #1

  Adana'da 16 Ekim 2011 tarihinde, terör örgütü PKK yandaşlarının korsan gösterisinde, çöpe konulan bombanın patlatılması sonucu 1 polis memurunun şehit olmasına, 8'i polis memuru 12 kişinin de yaralanmasına neden oldukları iddia edilen 1'i tutuklu 10 çocuğun yargılanmasına başlandı. Sanık çocukların suçlamayı kabul etmediği duruşmada, olaydan yaralı kurtulan polis memurlarından Ü.C.K., eylemcilerin bombanın patlamasının ardından sevinç çığlığı attığını söyledi.

  YOLU KAPATTILAR

  Merkez Seyhan İlçesi Gülbahçesi Mahallesi Obalar Caddesi'nde 16 Ekim 2011'de meydana gelen olayda, terör örgütü PKK yandaşları, yolu kapatıp, korsan gösteri düzenledi. Yüzleri maskeli grup, bölgede güvenlik önlemi alan çevik kuvvet ekiplerine de havai fişek ve taşlarla saldırdı. Çevik kuvvet ekipleri, korsan gösteri yapan grubu dağıtmak için Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) eşliğinde müdahale etti. Çevik kuvvet polislerinin yoldan geçişi sırasında jandarma karakolunun çevre duvarının yakınındaki çöp ve moloz yığınının içine yerleştirilen bomba patladı. Bombalı saldırıda 9'u polis memuru 13 kişi yaralandı. Yaralı polislerden Veli Ataşcı, tedavi altına alındığı hastanede kurtarılamadı. Polisin yaptığı çalışma sonucunda bombalı eylemeni gerçekleştirdikleri iddia edilen A.E. (17), S.G. (15), A.E. (17), O.B. (17), H.A. (16), F.Y. (15), H.E. (14), B.K. (17), E.K. (13) ve Ü.K. (15) gözaltına alındı. Şüphelilerden H.E. tutuklanırken, diğerleri tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

  YARGI SÜRECİ DEVAM EDİYOR

  Biri tutuklu 10 çocuk hakkında 'nitelikli öldürme, nitelikli öldürmeye teşebbüs, silahlı terör örgütüne üye olma, tehlikeli maddeleri izinsiz bulundurma, görevi yaptırmamak için direnme, terör örgütünün propagandasını yapma' gibi 14 suçtan dava açıldı. Sanıklardan tutuklu olan H.E. için 306 yıla, 9 çocuk için de 184'er yıla kadar hapis cezaları istendi. Sanıkların yargılanmasına Adana 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlandı. Pozantı M Tipi Çocuk Cezaevi'nden Ankara'daki Sincan Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na sevk edilen H.E. duruşmaya katılmazken, diğer sanık çocuklar suçlamaları kabul etmedi.

  "SEVİNÇ ÇIĞLIKLARI ATTILAR"

  Saldırıdan yaralı kurtulan polislerden Ü.C.K., eylemcilerin bombadan haberi olduğunu ileri sürerek, "Bomba patladıktan sonra grup sevinç çığlıkları attı" dedi. Polislerden Y.E.Ö. de bombalı saldırının planlanarak yapıldığını ileri sürdü. Yaralı polisler, sanıklardan şikayetçi olduklarını söyledi. Patlamada evleri ve araçları hasar görenler ise zararlarının Valilikçe karşılanacağı için sanıklardan şikayetçi olmadı.


  Görüş Bildir