Petrol
79.56
-3.77%
Euro
19.5014
-0.06%
Dolar
18.6308
-0.02%
Altın
1.061
0.00%
Borsa
5000
0.00%
Bitcoin
321.783
0.05%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  PKK'lı kendi kurduğu tuzağa düştü

  PKK'lıların şantiyeye tuzaklamak istediği bombanın patlaması sonucu 1 terörist öldü.
  • 11.06.2012 - 17:06
  PKK'lı kendi kurduğu tuzağa düştü

  PKK lı kendi kurduğu tuzağa düştü #1

  Siirt'in Eruh İlçesi'nde karayolu yapımını üstlenen özel bir şirkete ait şantiyeye baskın yapan PKK'lı teröristler iş makineleri ve araçları ateşe verip yaktı. PKK'lıların şantiyeye tuzaklamak istediği bombanın patlaması sonucu 1 terörist öldü.

  VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

  Siirt Valiliği, bir grup PKK'lının Eruh İlçesi'nde Eruh-Fındık karayolunu yapan özel bir firmanın şantiyesine bugün saat 02.20 sıralarında baskın yaptığını açıkladı. Özel inşaat şirketine ait 3 iş makinesi, 2 rock, 1 ekskavatörün teröristler tarafından ateşe verildiği belirtilen açıklamada, "Olayla ile ilgili görevlendirilen birlikler tarafından, olay yerinde zaman ayarlı bir patlayıcı madde düzeneği ve silahı ile birlikte 1 terörist cesedi bulunmuştur. Bölücü terör örgütü mensuplarının yakalanmasına yönelik operasyonel faaliyetler devam etmektedir" denildi.

  Eruh İlçesi'nin kırsal kesiminde PKK'lı teröristlerin baskın yaptığı ;şantiyedeki işçilere bir süre örgüt propagandası yaptıkları ardından iş makineleri ve araçları ateşe verdikleri belirtilirken, bölgeye sevk edilecek güvenlik güçlerine de bombalı tuzak kurdukları saptandı. Teröristlerden birinin işçilerin silah tehdidi ile bir bölgede toplandığı sırada şantiyenin başka bir bölgesine bomba tuzaklamak istediğı kaydedildi. PKK'lı terörist tuzaklamak istediği bombanın patlaması sonucu öldü. Diğer teröristler patlama üzerine ölen arkadaşlarının cesedi ve silahını bırakarak kaçtı. Güvenlik güçleri kaçan PKK'lıları etkisiz hale getirmek için operasyonlarını sürdürüyor.


  Görüş Bildir