Petrol
96.52
1.69%
Euro
18.2888
0.26%
Dolar
17.9382
0.15%
Altın
1.031
0.78%
Borsa
2795
0.00%
Bitcoin
430.881
3.49%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C

  PKK'lılar Silopi'yi savaş alanına çevirdi

  Silopi'de Abdullah Öcalan'ın Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilmesini protesto eden PKK yandaşı bir grup ilçeyi savaş alanına çevirdi.
  • 14.02.2015 - 13:58
  PKK'lılar Silopi'yi savaş alanına çevirdi

  japonya

  İmralı'da çaptırıldığı ömür boyu hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan'ın 15 Şubat 1999 tarihinde Kenya'da yakalandıktan sonra Türkiye'ye getirilişinin yıldönümü öncesinde Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde dün gece yüzleri maskeli bir grup eylem yaptı. Irak ile bağlantıyı sağlayan karayoluna çıkan PKK'lı göstericiler, yolu trafiğe kapatıp TIR ve tankerleri durdurarak geçişlerine izin vermedi.

  PKK lılar Silopi yi savaş alanına çevirdi #2

  POLİS ARAÇLARINA SALDIRDALAR

  Aynı grup, müdahale etmek isteyen polis zırhlı araçlarına ise molotof kokteylleri ile saldırdı. Atılan molotof kokteyllerinin isabet ettiği ve alev topuna dönen zırhlı aracın yardımına diğer TOMA yetişti. Basınçlı su ile alevleri söndüren TOMA, bu kez de göstericileri dağıtmak için su sıktı. Dağılan grup daha sonra 2'nci cadde üzerinde tekrar toplanarak kaymakamlık binası önünde eylemlerini sürdürmek istedi.

  PKK lılar Silopi yi savaş alanına çevirdi #3

  KAFETERYADA MAHSUR KALDILAR

  Polisin müdahalesi ile kaçan göstericiler 2'nci Cadde üzerindeki bazı işyerlerinin damlarına çıktı. Bu sırada bir kafeteryada mahsur kalan vatandaşlar için çatışmalar bir süreliğine durdu. Kafeteryada mahsur kalanlar araçlarla hızla bölgeden uzaklaştırıldı. Sivillerin uzaklaşmasıyla birlikte polis araçları damlardaki PKK'lı göstericilere müdahalede bulundu. Göstericiler de polis araçlarına taş, molotof kokteyli, havai fişek ve ses bombaları ile saldırılarını sürdürdü. Eylemlerini tekrar İpek Yolu'nda sürdüren göstericiler bu kez bir TOMA'yı hedef aldı. Molotoflu saldırılar sırasında bir sivil otomobil atılan bir molotof kokteylinden son anda kurtulurken, 2'nci Cadde üzerinde bulunan bir kahveye de biber gazı isabet etti. İlçedeki olaylar gece geç saatlerde sona erdi.

  PKK lılar Silopi yi savaş alanına çevirdi #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir