Petrol
110.56
-0.89%
Euro
16.26
0.91%
Dolar
15.58
0.66%
Altın
914.72
-0.76%
Borsa
2421
0.09%
Bitcoin
471.163
-0.91%
22ºC
İstanbul
Güneşli 22 C

  PKK'lılar tuzaklarına Kuran-ı Kerim'i de alet etti

  Nusaybin'de PKK'lılar yerleştikleri evin kapısına Kur'an-ı Kerim asarak güvenlik güçlerine tuzak kurdu.
  • Ajanslar
  • 30.03.2016 - 17:23
  PKK'lılar tuzaklarına Kuran-ı Kerim'i de alet etti

  PKK lılar tuzaklarına Kuran-ı Kerim i de alet etti #1

  Nusaybin'de PKK'lı teröristlerin yakalanması, kazılan çukurların kapatılması, kurulan barikatların kaldırılması, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması için ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet unsurlarınca başlatılan operasyon devam ediyor.

  OPERASYONDA 137 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

  Bugüne kadar 137 teröristin etkisiz hale getirildiği müşterek operasyon, özellikle Fırat, Dicle, Abdulkadirpaşa ve Zeynel Abidin mahallelerinde yoğunlaşıyor. Bomba imha uzmanları da teröristlerden temizlenen bölgelerde tuzaklanmış el yapımı patlayıcıları imha ediyor.

  TERÖRİSTLERDEN HAİN TUZAK

  Saldırılarını sürdürdükleri il ve ilçelerde tencere, valiz, kapı arkası, yatak içi, beşik ve çaydanlıklara patlayıcı yerleştirerek vatandaşın yaşamını hiçe sayan teröristlerin, Nusaybin'de de patlayıcı tuzakladıkları bazı evlerin dış kapısına Kur'an-ı Kerim astıkları belirlendi.PKK lılar tuzaklarına Kuran-ı Kerim i de alet etti #2

  Dini duyguları istismar etmeye çalışan teröristlerin, bu yöntemle, "güvenlik güçlerinin rahatça eve girmesini ve tuzakladıkları patlayıcıları infilak ettirmeyi" planladığı ortaya çıktı.

  PKK lılar tuzaklarına Kuran-ı Kerim i de alet etti #3

  KURAN-I KERİM ASILAN EVLERDE ARAMA YAPILDI

  Kapılarına Kur'an-ı Kerim asılan evlerde yapılan kontrollerde, çok sayıda tuzaklanmış el yapımı patlayıcının yanı sıra silah ve mühimmat ele geçirildi.

  Bölgede çalışmalarını sürdüren güvenlik güçlerince evlerin altında da tüneller bulundu.PKK lılar tuzaklarına Kuran-ı Kerim i de alet etti #4

  PKK lılar tuzaklarına Kuran-ı Kerim i de alet etti #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir