Petrol
113.84
0.01%
Euro
17.4883
-0.37%
Dolar
16.6226
-0.36%
Altın
972.68
-0.35%
Borsa
249
-1.54%
Bitcoin
341.981
-1.85%
21ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 21 C

  PKK'nın hastane olarak kullandığı mağara bulundu

  Tunceli'de Munzur Vadisi içerisinde yer alan Bali Deresi'nde düzenlenen operasyonda, PKK'nın hastane olarak kullandığı mağara bulundu.
  • DHA
  • 18.02.2016 - 12:59
  PKK'nın hastane olarak kullandığı mağara bulundu

  PKK nın hastane olarak kullandığı mağara bulundu #1

  Tunceli 4'üncü Komando Tugay Komutanlığı'nın yönettiği Tunceli İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı birliklerin de katıldığı operasyon, 16- 17 Şubat tarihlerinde Munzur Vadisi içindeki Bali Deresi bölgesinde gerçekleştirildi.

  HASTANE OLARAK KULLANDIKLARI MAĞARA BULUNDU

  Bali Deresi içinde yer alan ve tamamen kayalıklar ile çevrili sarp alan içinde yürütülen operasyon sırasında, vadi tabanında suyun içerisinde ilerleyen özel eğitimli profesyonel birlikler, kayalar içinde tespit ettikleri bir mağaraya operasyon gerçekleştirdi. Hava sıcaklılığının eksi 5 derece olduğu alanda yarım metre yüksekliğinde suyun içinde ilerleyen komandolar, PKK sığınağına girerek içerde inceleme yaptı.

  PKK nın hastane olarak kullandığı mağara bulundu #2

  Mağarada tıbbi cihaz, ilaç, yara ve kesiklerde kullanılan malzemeler, ana mağaranın yanındaki bir başka küçük mağarada ise cephanelik ve erzak deposu olarak kullanılan bir bölüm daha olduğunu tespit etti. PKK'nın hastane olarak kullandığı mağarada, çok sayıda tıbbi malzeme, bir adet diş ünitesi ile seyyar diş röntgen cihazı ile diş tedavisi için kullanılan bol miktarda alet ve malzeme ele geçirildi.

  PKK nın hastane olarak kullandığı mağara bulundu #3

  TUNCELİ VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

  Konuyla ilgili Tunceli Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "4'üncü Komando Tugay Komutanlığı sevk ve idaresinde, Tunceli İl Jandarma Komutanlığı unsurlarının da katılımıyla, 16-17 Şubat 2016 tarihinde Bali Deresi Bölgesinde icra edilen operasyonda; 8 adet AK-47 piyade tüfeği, 2 adet RPG-7 roketatar, 2 adet RPG-7 anti tank roketatar mühimmatı, 2 adet el bombası, 500 gram C3 patlayıcı, bir çuval amonyum nitrat (50kg), bin 149 adet BKC makinalı tüfek mühimmatı, 48 adet AK-47 piyade tüfeği mühimmatı, 9 adet boş AK-47 piyade tüfeği şarjörü, 1 adet kamera, iki adet dürbün, 1 adet çift kişilik çadır, 2 adet soba, muhtelif ebatlarda 3 adet bidon, çeşitli mutfak, yaşam ve giyim malzemeleri, 1 adet seyyar diş ünitesi cihazı, 1 adet seyyar diş ünitesi röntgen cihazı ve diş tedavisine yönelik çok miktarda diş tedavi alet ve malzemeleri ele geçirilmiştir. Güvenlik güçlerimiz bölge halkımızın da desteği ile huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla, ilimiz genelinde teröristle mücadele harekatını azim ve kararlılıkla sürdürecektir" denildi.

  PKK nın hastane olarak kullandığı mağara bulundu #4

  PKK nın hastane olarak kullandığı mağara bulundu #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir