Dolar
7.9792
0.1518%
Euro
9.4518
0.0275%
Altın
1901.81
-0.0047%
Borsa
1190.63
-0.6417%
G. Altın
488.007
0.165%
Bitcoin
104512.05
1.4852%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C

  PKK'nın kaçırdığı kız çocuğu: Yer altında çok zorlandım

  Hakkari'de PKK'lı teröristlerce kaçırıldıktan sonra kamptan kaçan 13 yaşındaki K.Y. yaşadığı acı günleri anlattı.
  • AA
  • 29.12.2016 - 11:49
  PKK'nın kaçırdığı kız çocuğu: Yer altında çok zorlandım

  ASD

  Terör örgütü PKK kamplarından kaçarak silahsız ve teçhizatsız şekilde güvenlik güçlerine teslim olan K.Y, ifadesinde Kurban Bayramı sonrasında evlerine gelen misafirlere içecek almak için bakkala giderken yolunu kesen bir araçtaki kişilerce kaçırıldığını söyledi.

  Araçtaki kişinin bağırmaması için ağzını kapattığını, silahlı oldukları için de korktuğunu belirten K.Y, şöyle devam etti:

  ''NE YAPARSANIZ YAPIN BURADAN KAÇACAĞIM''

  "Bir kez baskın oldu, havan attılar. 'Korkmuyor musun?' dediler, ben de 'Yoldaşlarımdan korkmuyorum' dedim. Bana, 'Bizden mi bahsediyorsun?' dediler. 'Hayır, sizden bahsetmiyorum' dedim. Bana 'Heval Berfin' diyorlardı. 'Senin böyle konuşmaman lazım' dediler. Ben de onlara 'Ne yaparsanız yapın kaçacağım, burada kalmayacağım' dedim.

  PKK'nın kaçırdığı kız çocuğu: Yer altında çok zorlandım VİDEO

  ''3-4 AY BANYO OLMUYOR''

  Yemeklerin hepsinin bayat olduğunu, çoğu zaman yemek dahi bulunmadığını vurgulayan K.Y, "Bazen bir hafta, bir ay olmuyor. Açıkçası banyo bile olmuyor. Su yok, 3-4 ay banyo olmuyor. Ne elektrik var ne de bir şey." dedi.

  YER ALTINDA ÇOK ZORLANIYORDUM

  Onlara 'Anneme ve babama gideceğim' dedim. Kandil'e geldim, oradan kaçtım. Gittiğimde askeri elbise verdiler, giymek istemedim zorladılar. 'Giyeceksin yoksa seni öldüreceğiz' dediler. Giydim, fotoğraf çektiler. Ağlıyordum, çok korkuyordum. Eğitim vardı bana silah almamı söylediler almadım çünkü korkuyordum, yer altında çok zorlanıyordum. 'Yemek yap' dediler yapmadım. Oradaki yemekleri yemiyor ve sevmiyordum. Acı çekiyorlardı, annelerini özlüyorlardı."

  BEN ŞİMDİ ÇOK MUTLUYUM, DEVLETİME KAVUŞTUM

  "Onlara 'Madem annemden, babamdan uzağım, alacaksanız alın bu canı' dedim. Ben devletten korkmuyordum. Teslim olduğumda bana bir şey yapmayacaklarını da biliyordum. Beni iyi karşıladılar, Allah onlardan razı olsun. Terör örgütü olsaydı bana ceza verirdi, zindana atarlardı veya öldürürlerdi. Ben şimdi çok mutluyum. Aileme kavuştum, devletime kavuştum."

  Görüş Bildir