Euro
10.0647
0.81%
Dolar
8.3404
0.42%
Altın
478.75
0.47%
Borsa
1.345
1.1%
Bitcoin
399.100
-9.73%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C
  PKK'nın kaçırdığı polis: Kızıma videolarımı izletin

  PKK'nın kaçırdığı polis: Kızıma videolarımı izletin

  PKK'nın kaçırdığı ve Kandil kampında tuttuğu polis memuru Sedat Yabalak, serbest bırakılan gümrükçülerle eşine not gönderdi.
  • 19.12.2015 - 08:47

  Terör örgütü PKK tarafından 28 Temmuz'da Diyarbakır-Bingöl Karayolu'nda, içinde eşi ve çocuklarının bulunduğu özel aracından kaçırılan polis memuru Sedat Yabalak'ın Kandil'den eşine not gönderdiği ortaya çıktı. PKK'nın elinde olan Yabalak, küçük bir kağıda yazdığı notu 3 ay önce PKK tarafından serbest bırakılan gümrük memurları aracılığıyla eşine ulaştırdı.

  "KIZIM BENİ UNUTMASIN"

  Yabalak'ın eşine gönderdiği duygusal notta, "Sağlık durumumuz iyi. Bırakılacağımıza inanıyorum. 1 yaşındaki kızım Zeynep'e videolarımı izlet, beni unutmasın. O yola girdiğimiz için çok üzgünüm" ifadesi yer aldı.

  PKK nın kaçırdığı polis: Kızıma videolarımı izletin #1

  "YAKITTAN TASARRUF ETMEK İÇİN O YOLU KULLANDIK"

  Eşi için 5 aydır çalmadık kapı bırakmadığını söyleyen Burcu Yabalak, "Serbest bırakılan gümrükçüler aracılığıyla 3 ay önce bana avuç içi kadar not göndermiş. Kaçırıldığı Diyarbakır- Bingöl Karayolu'nu kullanalım mı diye çok düşündük. Ama maddi durumumuz belli. Yolu 6 saat kısaltıyordu. Yakıttan tasarruf etmek için o yolu kullandık. 3 çocuğumla, eşimin geleceği günü umutla bekliyoruz" dedi.

  Teröristlerin kaçırdığı polisin eşi olay anını anlattı VİDEO

  'ÇOCUKLARIM HER GÜN BABALARINI SORUYOR'

  Burcu Yabalak, şöyle konuştu:

  "Bu olaydan sonra 3 çocuğumu yanıma alarak Erzurum'daki ailemin yanına yerleştim. TBMM'ye dahi gittik. Parti temsilcileriyle görüştük. Yalvardım, 'Eşimi getirin' diye. Ben ve yakını kaçırılan aileler bir an önce yakınlarımızın dönmesini umut ediyoruz. Çocuklarım her gün babalarını soruyor."

  18 KİŞİ PKK'NIN ELİNDE

  Resmi rakamlara göre çeşitli tarihlerde kaçırılan 9 asker, 3 polis memuru ve 6 sivil vatandaş PKK'nın elinde bulunuyor. Cizre Kaymakamı'nın koruması Ayhan Kaya, geçtiğimiz hafta Cizre Devlet Hastanesi yolunda kaçırıldı. 5 gün önceyse Şırnak Yeniaslanbaşar Köyü Jandarma Karakolu'nda görevli Uzman Çavuş Sedat Vardar ile ismi öğrenilemeyen bir uzman çavuş, açıköğretim sınavıa girmek için kent merkezine gittiklerinde kaçırılmıştı.

  PKK nın kaçırdığı polis: Kızıma videolarımı izletin #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir