Petrol
99.56
2.22%
Euro
18.5314
0.63%
Dolar
17.942
0.41%
Altın
1.031
0.12%
Borsa
2868
1.37%
Bitcoin
435.872
2.11%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C

  PKK'nın oyunu deşifre oldu

  Vatandaşların işyerlerini keleşlerle basarak "Biz polisiz" deyip yağmalayan kar maskeli kişilerin arkasından terör çıktı
  • 11.01.2012 - 08:29
  PKK'nın oyunu deşifre oldu

  PKK nın oyunu deşifre oldu #1

  Terör örgütü PKK/KCK'nın Güneydoğu'da sahneye koyduğu kirli oyun deşifre edildi. Çakma örgüt, bir süredir bölgede yağmalar yapıyor ve "Bunları polis yaptı" söylentisi yayıyordu. Güneydoğu'da BDP'lilerin ve terör örgütüne bağlı yayın organlarının "Polis Kürtlerin işyerlerini yağmalıyor" propagandasına neden olan 'keleşli-karmaskeli' baskınların ardındaki sır perdesi aralandı.

  ÖZEL EKİP SENARYOLARINI BOZDU

  Bölgedeki illerde Kürt vatandaşlara ait işyerlerini yağmalama faaliyetinin arkasından yine terör örgütü çıktı. PKK/KCK'nın sahneye koyduğu 'karşı propaganda' ve 'asılsız söylenti' oyununu Ankara'dan bölgeye giden özel polis ekibi çözdü. KCK'nın yönlendirilmesiyle kurulan MEZİT adlı örgütün Hakkari ve özellikle Yüksekova'da provokatif eylemler düzenlediği tespit edildi.

  POLİS SÜSÜ VERİP...

  Yüksekova'da bir süredir kar maskeli şahıslar, kendilerini 'polis' olarak tanıtıp "PKK'ya destek veriyorsunuz" diyerek işyerlerini yağmalıyordu. Kürt vatandaşlara ait işyerlerinin yağmalanması sonrası terör örgütünün yayın organı da olayı "Polis ajanlarında oluşan MEZİT örgütü, Kürtlerin işyerlerini yağmalıyor" şeklinde duyurarak provokasyona destek oluyordu.

  KCK TALİMATIYLA KURULDULAR

  16 Aralık 2011'de Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde kendilerini polis diye tanıtarak kar maskeleriyle iki ev, bir okul ve bir işyerini basan provokasyon çetesi 6 Ocak 2012'de yapılan operasyonla ortaya çıkarıldı. Operasyonda MEZİT örgütü üyesi 3 kişi yakalanırken, soruşturma kapsamında aranan 1 sanığın da halen Kuzey Irak'ta olduğu öğrenildi. Çetenin KCK'nın talimatları doğrultusunda halkı polise karşı kışkırtmak için kurulduğu tespit edildi.

  'POLİS EV BASIYOR' DİYE SOKAK SOKAK GEZDİLER

  İşyerlerine yapılan baskınlar sonrası BDP Yüksekova İlçe Başkanı R.D'nin öncülüğündeki bir grup sokak sokak gezip "Polis evleri basıyor" şayiasını yaymaya çalışmıştı. Olaydan birkaç gün sonra, Hakkari-Yüksekova'da kimliği belirsiz kişiler "Polis evleri basıp yağmalıyor, bu ajan provokatörlere cevabını verin" yazılı notlar dağıtarak halkı tahrik etmeye çalıştı. Bu gelişmelere eşzamanlı olarak PKK'nın haber sitesi ANF de bir dizi kışkırtma haber yaparak oyuna destek verdi. Yeni Şafak'ın haberine göre, ANF, 25 Aralık 2011'de "Polis, Yüksekova halkını birbirine düşürmeye çalışıyor. Baskın olayını polis yaptı ve bu yüzden şahıslar halen yakalanamadı" diye haber yaptı.

  BDP'LİLER DE DESTEK VERDİ

  16 Aralık 2011'de Hakkari-Yüksekova'da meydana gelen işyeri baskınlarından sonra MEZİT adlı provokasyon çetesinin "PKK işbirlikçileri Yüksekova'da barınamayacak" yönünde tehdit cümlelerinin yazılı olduğu bildirileri dağıttıkları belirlendi. Bu bildirilerden 3 gün sonra Yüksekova merkezindeki bir kuyumcuya bomba bırakıldı. Bu olaylar üzerine PKK'lı haber sitelerince polisi hedef gösteren haberler yapılarak, çakma örgüt MEZİT'in, 'polis tarafından kurulan ajan örgüt' olduğu iddiasında bulunuldu. Hatta kuyumcuya bomba bırakan kişinin polis lojmanlarına saklandığı, saldırgan grubun bu yüzden yakalanamadığı iddialarına da yer verildi. BDP'liler de yürüyüşler yaparak "Polis evleri basıyor" söylentisini yaymaya çalıştı. Yapılan provokasyonun amacının hem polis ekiplerini 'kötü adam' gibi göstermek hem de terör örgütü PKK'nın 'kötü adamı cezalandıran iyi adam' gibi sunulmasını sağlamak olduğu ifade edildi.

  'KIŞIN ŞEHRE İNİN!..' TALİMATI

  MEZİT adlı paravan örgütün deşifre edilmesi başka bir gerçeği de ortaya çıkardı. Kış aylarının gelmesiyle birlikte mağaraya çekildiği düşünülen PKK'lı teröristlerin, örgüt tarafından "Kışın şehre inin, eylemlerinizi burada yapın" denilerek il merkezlerine çağırıldığı tespit edildi. Gözaltına alınan D.D.'nin ifadesine göre, terör örgütünün son dönemde 'Dağdan in şehirde devam et' stratejisini geliştirdiği belirlendi.

  ŞEHİR İÇİ ÖRGÜT KURMA GÖREVİ

  Örgütün kırsal kadrosunda görev alan ancak henüz silahlı çatışmaya girdiği tespit edilmemiş bazı teröristlerin teslim olup serbest bırakıldıktan sonra 'şehir içinde özel örgütler kurmakla görevlendirilmekte olduğu' iddia edildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir