Petrol
93.11
-5.13%
Euro
18.3267
-0.40%
Dolar
17.9635
0.18%
Altın
1.029
-0.95%
Borsa
2871
0.25%
Bitcoin
434.000
-1.71%
24ºC
İstanbul
Gök gürültülü sağanak yağış 24 C
  PKK'nın yaktığı okulda öğrencilerin kıyafetleri de yandı

  PKK'nın yaktığı okulda öğrencilerin kıyafetleri de yandı

  Gaziantep'te PKK tarafından okula yapılan molotoflu saldırıda dar gelirli öğrenciler için hazırlanan kıyafetler de yandı.
  • Ajanslar
  • 19.09.2016 - 17:17

  Gaziantep'te bir okulda dar gelirli öğrenciler için hazırlanan giysi ve kırtasiye malzemeleri, terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen saldırıda kullanılamaz hale geldi.

  DERSLİK KULLANILMAZ HALE GELDİ

  Şahinbey ilçesine bağlı Cengiz Topel Mahallesi'nde dün Hatice Karslıgil İlkokulu binasına terör örgütü üyelerince yapılan saldırının ardından hasar oluşan okulda, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ekiplerince hasar tespitine başlandı. Laboratuvar olarak kullanılan bir dersliğin önemli ölçüde kullanılamaz hale geldiği, dış yüzeyinde de hasarın oluştuğu okul binasında eğitim ve öğretim buruk başladı.

  PKK nın yaktığı okulda öğrencilerin kıyafetleri de yandı #1

  ÖĞRENCİLER SINIFLARI GEZDİ

  Öğrenciler, sabah saatlerinde toplandıkları okul bahçesinde saldırının yol açtığı hasarı gördü. Okul idarecilerinin terör saldırısıyla ilgili bilgilendirdiği öğrenciler, molotofkokteylinin yangına neden olduğu laboratuvar sınıfı gezdi.

  DAR GELİRLİ ÖĞRENCİLER İÇİN HAZIRLANAN EŞYALAR DA YANDI

  Bir hayırsever tarafından eğitim ve öğretimin yılının başlaması dolayısıyla yardıma muhtaç 120 öğrenci için hazırlanan giysi ve kırtasiye malzemesinin yandığı tespit edildi. Eğitim ve öğretime okul kıyafeti ve kırtasiye malzemesi eksiğiyle başlayan öğrenciler, kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor.

  "EŞYALAR YANMASAYDI KARDEŞİM KULLANACAKTI"

  Öğrencilerden Yusuf Can, böyle bir saldırının gerçekleşmesinin üzüntüsünü yaşadığını ifade ederek, "Benim kardeşim de bu okulda okuyordu. Birinci sınıfa başlayacaktı. O verilecek eşyaları kardeşimde kullanacaktı. Eşyalar yanmasaydı, şu anda o kitap ve defterleri kullanıyordu." dedi.

  2'nci sınıf öğrencisi Eren Akgöz de kırtasiye malzemesi yardımında bulunulacağı için alış veriş yapmadığını belirterek, olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

  PKK nın yaktığı okulda öğrencilerin kıyafetleri de yandı #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir