Euro
15.3574
0.15%
Dolar
13.4685
0.23%
Altın
787.2300
0.14%
Borsa
2,085.76
0.62%
Bitcoin
574.394
-0.80%
5ºC
İstanbul
Bulutlu 5 C

  PKK'nın yeni planı lüks araçla saldırı

  Güvenlik ve istihbarat birimlerine göre, PKK yeni eylem stratejileri peşinde.
  • Haber Merkezi
  • 27.08.2015 - 09:36
  PKK'nın yeni planı lüks araçla saldırı

  PKK nın yeni planı lüks araçla saldırı #1

  Örgütün canlı bomba ve intihar saldırılarında dikkat çekmemek için artık lüks otomobilleri kullanacağı vurgulanarak kışla ve karakollar uyarıldı.

  PKK EYLEMLERİNE KARŞI YENİ ÖNLEMLER

  Habertürk'ün haberine göre, Ankara’da gerçekleştirilen güvenlik toplantısında, PKK’nın eylemlerine karşı yeni önlemlerin alınması kararlaştırıldı. Bu kapsamda bölgedeki personel silahlarını hiçbir koşulda yanlarından ayırmamaları konusunda uyarılırken, riskli bölgelerde görev yapan personele silahlarını atışa hazır durumda taşımaları talimatı verildi.

  PKK EYLEMLERDE LÜKS OTOMOBİLLER KULLANACAK

  Terör örgütünün kirpilerde bile ağır tahribata yol açan zırh delici roketler kullandığını anımsatan güvenlik birimleri, olası bombalı eylemlere karşı, asker ve polislerden riskli bölgelere geçişlerde resmi araçlar yerine bölge halkının tercih ettiği araçları kullanmalarını istedi. İstihbarat raporlarında, PKK’nın canlı bomba ve intihar saldırıları için artık lüks otomobilleri kullanacağı, askeri kışla ve emniyet merkezlerine lüks araçlarla ses getirecek saldırılarda bulunacağı da belirtildi.

  "FOTOĞRAF VE ADRES PAYLAŞMAYIN"

  Güvenlik görevlilerinden sosyal medyaya dikkat etmeleri, adres ve fotoğraf paylaşımında bulunmamaları istendi. Emniyet personeli, kaçırma eylemlerine karşı çocuklarına dikkat etmeleri konusunda uyarıldı.


  Görüş Bildir