Dolar
6.8597
0.1006%
Euro
7.7279
0.3154%
Altın
1775.06
-0.0157%
Borsa
115748.47
-0.9916%
G. Altın
392.135
0.2046%
Bitcoin
62784.75
0.0912%
25ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 25 C
  Polis Akademisi'ne girişte radikal değişiklikler yapıldı

  Polis Akademisi'ne girişte radikal değişiklikler yapıldı

  İçişleri Bakanlığı, Polis Akademisi Başkanlığı Güvenlik Bilimleri Fakültesine giriş şartlarını değiştirdi.
  • 03.06.2014 - 10:01

  Polis Akademisi'ne girişte radikal değişiklikler yapıldı #1

  Polis Akademisi'ne girişte radikal değişiklikler yapıldı #2

  Değişiklikle, Polis Koleji öğrencilerinin fakülteye sınavsız geçiş uygulaması kaldırılarak sınav zorunluluğu getirildi. İçişleri Bakanlığı Polis Akademisi Başkanlığı Güvenlik Bilimleri Fakültesi Giriş Uygulamasında önemli değişikliklere gitti.

  Polis Akademisine neşter İZLE

  YENİ UYGULAMA BU YIL BAŞLIYOR

  Polis Akademisi Başkanlığı Güvenlik Bilimleri Fakültesi’nde bu yıldan itibaren uygulamaya konulacak olan değişikliğe göre; Polis Koleji mezunları artık fakülteye sınavsız olarak geçiş yapamayacak. Bu yıla kadar olan uygulamada fakülteye önce Polis Koleji mezunları alınıyordu ve kontenjanın boş kalması yada ihtiyaç halinde genel lise mezunları sınavla alınıyordu.

  POLİS KOLEJİ MEZUNLARINA DİREK GEÇİŞ KALDIRILDI

  Yeni uygulamaya göre; Fakülteye alınacak Polis Koleji mezunları ile lise ve dengi okul mezunlarının sayısı her yıl Personel Dairesi Başkanlığı ile koordineli olarak Polis Akademisi Başkanının teklifi ve Emniyet Genel Müdürünün onayı ile belirlenecek. Güvenlik Bilimleri Fakültesine girmek isteyen Polis Koleji mezunlarının değerlendirilmesi için komisyon kurulacak ve adaylar fiziki yeterlilik ile mülakat sınavlarına tabi tutulacaklar. Sınavların akabinde sıralama sonucuna göre, belirlenen kontenjan miktarı kadar aday asıl, bu miktarın yüzde 30’u kadar öğrenci yedek olarak ilan edilecek ve diğerleri başarısız sayılacak.

  YA POLİS MYO, YADA POLİSLİĞE VEDA

  Polis Akademisi Başkanlığı Güvenlik Bilimleri Fakültesi’ne giremeyen Polis Koleji mezunları talep etmeleri halinde, Polis Meslek Yüksekokullarına sınavsız olarak yerleştirilecek. Polis Meslek Yüksekokuluna yerleştirilmek istemeyen Polis Koleji mezunları, genel hükümlere göre Polis Kolejine girerken düzenlenen yüklenme senedinden muaf tutulacak ve polisliğe veda edecekler. Polis memuru olarak atanan Polis Koleji mezunları genel hükümlere göre mecburi hizmet yükümlülüğünü yerine getirecekler. Bu süre zarfında memuriyetten çekilen, çekilmiş sayılan, meslekten veya memuriyetten çıkarma cezası alan veya asli memurluğa atanamayarak ilişiği kesilenler, yükümlülük sürelerinin eksik kısmı ile orantılı olarak kendilerine yapılmış olan öğretim masraflarını tazminat olarak ödeyecekler. Lise ve dengi okul mezunlarının alımı ile ilgili sınavlar ise mülakat, fiziki yeterlilik ve yazılı olmak üzere üç aşamalı olarak yapılacak.

  Görüş Bildir