Petrol
114.78
0.47%
Euro
16.70
2.85%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
937.66
2.06%
Borsa
2391
0.03%
Bitcoin
491.095
3.38%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C

  Polis bu kez çay molası için durdurudu

  Giresun Emniyet Müdürlüğü'nce yürütülen projeyle, bayram tatili için memleketlerine giden sürücülere yorgunluklarını gidermeleri için çay ve kahve ikram ediliyor.
  • 03.10.2014 - 04:46
  Polis bu kez çay molası için durdurudu

  Polis bu kez çay molası için durdurudu #1

  "Yorulunca Mola Verin Hayata Mola Vermeyin" projesi kapsamında Keşap ilçesindeki kontrol noktasında durdurulan sürücülere uygulama hakkında bilgi verilerek broşür dağıtılıyor. Araçlarından indirilen sürücüler ve yolculara dinlenmeleri amacıyla açık alanda çay ve kahve ikram ediliyor. Sürücü ve yolcular ikramın ardından yola çıkıyor.

  Giresun Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, gazetecilere yaptığı açıklamada, bütün vatandaşların Kurban Bayramını tebrik etti.

  Emniyet Müdürlüğü olarak Ramazan Bayramı'nda başlattıkları "Yorulunca Mola Verin Hayata Mola Vermeyin" projesinin ikincisini Kurban Bayramı tatili süresince de devam ettireceklerini belirten Öztürk, şunları kaydetti:

  "AMAÇ SÜRÜCÜLERİ DİNLENDİRMEK"

  "Burada asıl amacımız gurbetçisi çok olan ilimizin Karadeniz Sahil Yolu'ndan geçen diğer vatandaşlarımızın zorunlu bir molaya çağrılmasıdır. Molada amacımız çay ikram edilerek yorgunluklarının kısmen giderilmesi, varsa uykuları, bitkinlik halleri olmuşsa onları burada bırakarak daha dinç şekilde yola davam etmelerini sağlamaktır. Bütün sürücülerin, yol kullanıcıların kazasız belasız evlerine ulaşmalarını temenni ediyorum."

  Öztürk, Ramazan Bayramı'nda yaptıkları uygulamanın çok olumlu geri dönüşünü aldıklarını dile getirerek, "Polis halka ilişkileri açısından olumlu sonuçlarını gördüğümüz için Valimizin destekleriyle Emniyet Genel Müdürlüğümüzün uygulama talimatları doğrultusunda 'Yorulunca Mola Verin Hayata Mola Vermeyin' diyoruz" dedi.

  POLİSİN ÇAY İKRAM ETTİĞİ SÜRÜCÜLER ŞAŞKIN

  Bayram tatili için Bursa'dan Trabzon'a giden Alişan Açıkgöz ise Türkiye'deki çoğu ili gezdiğini ancak ilk defa böyle bir uygulama gördüğünü vurgulayarak, şöyle konuştu:

  "Geçmişte trafik polislerinin yanına sadece ceza ödemek için giderdik, şimdi çay içiyoruz. Durduğumuzda periyodik kontroller zannettik, sonra çay ikramını söyleyince şaşırdık. Çayı içip buradan gitmeden her şeye inanmış değilim. Gerçekten güzel bir uygulama, Türkiye'nin tüm emniyet mensuplarının bu uygulamayı yapmasını şiddetli şekilde tavsiye ediyorum."

  Çay molası veren sürücülerden Savaş Molkoç da böyle bir uygulamayı, çay molasını hiç bir yerde bulamadıklarını dile getirerek, "Allah razı olsun, iyi bir uygulama ilk defa karşılaşıyoruz, alışmıştık polislerin evrak sormasına ama bir çay ikram edildi. Buradan Ardahan'a gideceğim 8 saat yolum var, bu çay da iyi oldu" ifadesini kullandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir