Euro
15.2689
0.82%
Dolar
13.4462
0.52%
Altın
791.6320
0.21%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
521.025
-9.70%
3ºC
İstanbul
Kar 3 C

  Polis memuru önüne gelene biber gazı sıktı

  Erzurum'da önüne gelene biber gazı sıkan polis memuru hakkında inceleme başlatıldı.
  • 15.11.2012 - 14:47
  Polis memuru önüne gelene biber gazı sıktı

  Polis memuru önüne gelene biber gazı sıktı #1

  Erzurum'da dün vatandaşların en yoğun olduğu Cumhuriyet Caddesi Çaykara İş Merkezi önünde meydana gelen olayda; taciz iddiası sonrasında şüpheli şahıslara müdahale eden polislere mukavemet gösterilmesi üzerine ortam gerilmişti.

  VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ

  Şüpheli şahısların gözaltına alınmasının ardından olay yerinde toplanan ve yoldan geçmekte olan vatandaşlara bir polis memurunun hedef gözetmeksizin sıktığı biber gazı kentte bugün günün konusu oldu. Polisin biber gazı sıkması olayı ulusal ve yerel basında geniş yer bulurken, vatandaşlar sosyal paylaşım sitelerinden tepkilerini dile getirdi.

  POLİS MEMURU ÖNÜNE GELENE BİBER GAZI SIKTI

  Polis memuru önüne gelene biber gazı sıktı #2

  MASUM VATANDAŞLARA BİBER GAZI

  Biber gazlı polis haberlerinin altına vatandaşlar çok sayıda yorum yaparken, internet haber sitelerinde en fazla tıklanan video görüntüsü oldu. Vatandaşların büyük bir bölümü yorumlarında olaya tepki göstererek hiçbir polisin o anki psikolojik durumuna bağlı olarak masum vatandaşlara biber gazıyla o şekilde müdahale edemeyeceği görüşünü savundu.

  Öte yandan, olayla ilgili Emniyet Müdürlüğü'nce inceleme başlatıldığı öğrenildi. Biber gazı ve olaya müdahale eden diğer polislerin de dinlenerek ifadelerinin alındığı ve tahkikatın devam ettiği belirtildi.


  Görüş Bildir