Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
475.744
0.13%
23ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 23 C

  Polis moral mektubuna hediyeyle karşılık verdi

  Terörle mücadele eden polislere moral mektubu gönderen öğrencilerden Fatma Nehir Kaçmaz'a, Şırnak'ta görevli polis memurundan hediye geldi.
  • 29.03.2016 - 15:02
  Polis moral mektubuna hediyeyle karşılık verdi

  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün yaklaşık bir ay önce başlattığı kampanya kapsamında, öğrencilerin yazdığı mektuplar ile velilerin hazırladığı yiyecekler, Güneydoğu Anadolu'da devam eden terörle mücadele operasyonlarına katılan asker ve polislere gönderildi.

  Polis moral mektubuna hediyeyle karşılık verdi #1

  OYUNCAK MAYMUN GÖNDERDİ

  Hisar İlkokulu 3'üncü sınıf öğrencilerinden 10 yaşındaki Fatma Nehir Kaçmaz'ın mektubu, Şırnak'ın İdil ilçesinde görev yapan polis memuru Samet Babadağ'a ulaştı. Mektuba cevap yazan Babadağ, Kaçmaz'a bir mektup ve beraberinde oyuncak maymun gönderdi. Mektup ve hediye paketini, okulun müdür yardımcısı Selim Kayabaşı ve sınıf öğretmeni Burçin Toy, Kaçmaz'a teslim etti. Polis memuru Babadağ'ın mektubu, sınıftaki öğrencilere okundu.

  Polis moral mektubuna hediyeyle karşılık verdi #2

  "RESMİNİ HEP SAKLAYACAĞIM"

  Babadağ mektubunda, "Göndermiş olduğun mektup elime ulaştı. Güzel dileklerin için seni gözlerinden öpüyorum. Mektubunda resmini de göndermişsin. O resmini hep saklayacağıma emin olabilirsin. Sana senin kadar tatlı bir hediye gönderiyorum. Sen de o hediyeyi sakla olur mu? Senin çok iyi yerlere geleceğinden şüphem yok. Kendine çok iyi bak, Allah'a emanet ol benim güzel kardeşim" ifadelerini kullandı. Mektup, öğrenciler ve öğretmenlerin duygulu anlar yaşamasına neden oldu.

  Polis moral mektubuna hediyeyle karşılık verdi #3

  "SİZLER SAYESİNDE RAHAT UYUYORUZ"

  Fatma Nehir Kaçmaz, mektubuna cevap gelmesinden dolayı çok mutlu olduğunu dile getirerek "Vatan görevini yapan asker ve polis ağabeylerimizin yazdığım mektuba cevap vermesi beni çok duygulanırdı. Samet Babadağ ağabeyime teşekkür ediyorum. Sizler sayesinde biz burada rahat uyuyoruz. Allah yardımcınız olsun" dedi. Kaçmaz, güvenlik güçlerine moral vermesi için yazdığı mektubunda duygularını şöyle aktarmıştı: "Askerimizin ve polisimizin yanında olduğumuzu sizlere hissettirebilmek için bu mektubu yazdım. Sizlerin sayesinde rahatça okulumuza, evimize her tarafa gidebiliyoruz. Geceleri rahat uyuyorsak sizlerin özverili ve görev aşkıyla yaptığınız mesailer sayesinde uyuyoruz. Dualarımız sizinle."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir