Euro
9.6433
-0.41%
Dolar
8.0461
-0.3%
Altın
450.79
0.1%
Borsa
1.415
0.38%
Bitcoin
509.980
-2.24%
14ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 14 C

  Polis müdürü Mutlu Ekizoğlu meslekten ihraç edildi

  Ergenekon ve Şike gibi önemli operasyonların başındaki isim olarak bilinen polis müdürü Mutlu Ekizoğlu meslekten ihraç edildi.
  • Ajanslar
  • 21.04.2015 - 05:14
  Polis müdürü Mutlu Ekizoğlu meslekten ihraç edildi

  Polis müdürü Mutlu Ekizoğlu meslekten ihraç edildi #1

  Geçtiğimiz aralık ayında Tahşiyecilere kumpas soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve savcılık sorgusu ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Ekizoğlu hakkında İçişleri Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulu tarafından meslekten ihraç cezası verildi.

  "Yetkisini veya nüfusunu kendisine veya başkasına çıkar sağlamak amacıyla veya kin ve dostluk nedeniyle kötüye kullanmak" ile suçlanan Ekizoğlu özellikle Şike operasyonu sebebiyle Fenerbahçe camiasının büyük tepkisini çekmişti.

  Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, gözaltına alındığı sırada çekilen fotoğraflarının basına sızdırılmasında Ekizoğlu'nu suçlamış, "Mutlu Ekizoğlu'nu Fenerbahçe'ye ben üye yaptım şimdi de Disiplin Kurulu'na verdim" demişti.

  İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Organizeden Sorumlu İl Emniyet Müdürlüğü yapan 1'inci sınıf emniyet müdürü Ekizoğlu, son olarak ise Siirt Emniyet Müdürü olarak görevlendirilmişti. Ekizoğlu, 17-25 Aralık darbe girişimi ardından görevden alınmıştı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir