Euro
10.1366
0.19%
Dolar
8.6404
0.15%
Altın
493.45
0.24%
Borsa
1.394
0.62%
Bitcoin
368.487
-1.53%
19ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 19 C

  Polislerden gaspçıları yakalamak için ilginç yöntem

  İstanbul’dan küçükbaş hayvan almak için Karabük’e gelen bir kişi kendisi ile irtibata geçen 4 kişi tarafından gasp ediledi.
  • 23.01.2016 - 16:44
  Polislerden gaspçıları yakalamak için ilginç yöntem

  poliss

  Edinilen bilgiye göre, H.Y (23) isimli şahıs internet üzerinden küçükbaş hayvan satışı ile ilgili gördüğü ilanla kendilerini Karabüklü olduklarını söyleyen şahıslarla irtibata geçerek Karabük’e geldi. H.Y., şehirlerarası terminalde kendini karşılayan Soner V. (33), Orhan T. (24), Ferhat Y. (24) ve Ferdi Y. (25) ile birlikte Soğuksu Mahallesi’ne gitti. Tenha alanda kendisini hayvan taciri olarak gösteren 4 kişi H.Y’Yİ tartaklayarak üzerindeki 25 bin TL’sini alıp kayıplara karıştı. H.Y polis ekiplerini arayarak gasp edildiğini söyledi. Karabük Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, şahısların kimliklerini tespit etti.

  POLİSİN İLGİNÇ YÖNTEMİYLE GASPÇILAR YAKALANDI

  Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri kimliklerini tespit ettikleri şahıslardan Soner V.’nin geçtiğimiz aralık ayında Karabük’te sahte altın olayından dolayı KOM Şube Müdürlüğünce işlem yapıldığını tespit edince şahsıları yakalamak için çalışma başlattı. Soner V. ile irtibata geçen Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, aralık ayında meydana gelen olayda sahte altınların içinde yapılan incelemede bazı altınların gerçek olduğu bilgisini vererek gelip teslim almasını istedi. Bunun üzerine Soner V. , Orhan T. (24) ve Ferhat Y. (24) sözde gerçek olduğunu bildikleri altınları almak için Karabük Emniyet Müdürlüğü’ne gelince Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı. Gasp olayına karışan Ferdi Y.’de diğerlerin şahsıların kendisini araması ile Karabük’e geldiğinde gözaltına alındı.

  Gözaltına alınan 4 kişi emniyette yapılan sorgularının ardından tutuklanama istemiyle Karabük Adliyesine sevk edilirken, şahısların daha öncede, gasp, yapma, dolandırıcılık ve adam yaralama gibi 15 suçtan sabıkası olduğu da tespit edildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir