Petrol
91.93
0.14%
Euro
18.4303
-0.63%
Dolar
18.5771
0.03%
Altın
1.018
-1.14%
Borsa
3486
0.00%
Bitcoin
374.869
0.60%
18ºC
İstanbul
Bulutlu 18 C

  Polislere artık Facebook yasak

  Emniyet Genel Müdürlüğü, polislerin mesai saatlerinde Facebook'a girişini engelledi.
  • 13.03.2012 - 16:21
  Polislere artık Facebook yasak

  Polislere artık Facebook yasak #1

  Emniyet Genel Müdürlüğü, 81 il emniyet müdürlüklerine gönderdiği yazıyla sosyal paylaşım sitesi Facebook ile birlikte bilgisayarda oyun oynanmasını yasakladı. Dün itibarıyla Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından Pol-Netveri tabanından Facebook'a giriş engellendi.

  'FACEBOOK VE OYUNLARLA VAKİT GEÇİRİLİYOR'

  Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar imzasıyla tüm il emniyet müdürlerine gönderilen yazıda, araştırmalar sonucunda personelin sosyal paylaşım siteleri ve internet üzerinden oynanan oyunlarla çok vakit geçirdiğinin belirlendiği açıklandı. Aynı yazıda personelin daha verimli çalışması için bu sitelere mesai saatleri içinde girişin yasaklandığı belirtildi. Geçtiğimiz hafta gönderilen yazıdan sonra dün itibarıyla Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından Pol-Net veri tabanından Facebook'a giriş engellendi.

  UYMAYANLAR CEZALANDIRILACAK

  Mesai saatleri içinde kendi özel bilgisayarlarından da sosyal paylaşım sitelerine girmek ve oyun oynamanın da yasak olduğu belirtilen yazıda, yasağa uymayan polis memurları ile kısım amirleri hakkında işlem yapılacağı belirtildi.

  İZMİR'DE HEMEN UYGULANMAYA BAŞLANDI

  Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen yazı İzmir'de tüm şube ve ilçe emniyet müdürlüklerine dağıtıldı. İzmir Emniyet Müdürü Ali Bilkay'ın, genel müdürlük tarafından gönderilen yazıya tüm personelin uymasını istediği öğrenildi.


  Görüş Bildir