Pülümür Çayı'na düşen otomobilden 5 kişi çıkarıldı

tunceli araç

Sürücüsü ve plakası öğrenilemeyen otomobil, Tunceli-Erzincan karayolunun 45. kilometresinde virajı alamayarak Pülümür Çayı’na düştü. İçerisinde 6 kişinin bulunduğu araç, yağmur ve kar sularıyla debisi yükselen çayda bir süre sürüklendikten sonra kayalıklara takılarak durdu.

Kazayı gören vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne bağlı arama kurtarma ekipleri ve çok sayıda ambulans sevk edildi.

Arama kurtarma ekipleri ve vatandaşların çabasıyla araçtan çıkarılan Yunus (42), Melek (33) ve Mustafa Kavus (6), Mehmet Sait (49) ve Remziye Sevgi (44) ambulanslarla Tunceli Devlet Hastanesine kaldırıldı. Üç yaşındaki Cümeysa Kavus ise suda kayboldu.

İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Değirmenci, AA muhabirine, havanın kararmasının ve çaydaki şiddetli akıntının arama çalışmalarını güçleştirdiğini söyledi.

Bu şartlar altında arama çalışmalarına uzun süre devam edemeyeceklerini belirten Değirmenci, "Yarın sabah erken saatlerde yeniden arama çalışmalarına başlayacağız. Umarım en kısa sürede buluruz” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, hastaneye kaldırılan yaralıların sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.