Euro
9.7032
-0.14%
Dolar
8.1546
0.27%
Altın
457.35
-0.42%
Borsa
1.417
0%
Bitcoin
494.555
3.03%
10ºC
İstanbul
Güneşli 10 C

  PYD, Mare hattında sivilleri vuruyor

  ÖSO'nun kontrolünde olan Mare'de siviller, PYD'li töröristlerin hedefi oluyor.
  • DHA
  • 11.07.2017 - 18:59
  PYD, Mare hattında sivilleri vuruyor

  Sınır hattındaki birliklere yapılan taciz ateşine TSK tarafından anında karşılık verilirken, sivillerin zarar görmemesi için de ÖSO güçlerince tedbir alınıyor.

  PYD SİVİLLERİ ATEŞ ALTINA ALIYOR

  Günlük yaşamın normale dönmeye başladığı Mare hattındaki sivillere son dönemlerde terör örgütü PYD/YPG denetimindeki bölgelerden saldırılar yapılmaya başladı.

  PYD, Mare hattında sivilleri vuruyor #1

  Havan ve benzeri silahlarla düzenlenen saldırılarda çok sayıda sivil yaşamını yitirdi ve yaralandı. Aynı dönemde PYD/YPG'li teröristler tarafından sınır hattındaki birliklere de taciz ateşleri açıldı.

  NORMALE DÖNEN HAYATI DEĞİŞTİRMEK İSTİYORLAR

  Askeri yetkililer, son zamanlarda normale dönen sivil yaşamı sekteye uğratmayı amaçlayan terörist saldırılar ile insan hayatının hiçe sayıldığına dikkat çekti. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından PYD/YPG/PKK terör örgütünce yapılan taciz ve saldırılara misliyle mukabele edildiğini kaydeden yetkililer, Fırat Kalkanı Harekatı’nın başından bu yana birinci önceliklerinin sivillerin güvenliği olduğuna değindi.

  PYD, Mare hattında sivilleri vuruyor #2

  Yetkililer, bu kapsamda gerçekleştirilen harekat doğrultusunda öncelikle bölge halkının güvenliği göz önünde bulundurulduğu ve sivillerin zarar görmemesi için TSK tarafından desteklenen ÖSO unsurlarınca her türlü tedbir alındığını kaydetti.

  PYD, Mare hattında sivilleri vuruyor #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir