R4BIA Platform Kuruluyor

R4BIA Platform Kuruluyor

R4BIA Platformu ‘Yeni Bir Dünya' sloganıyla yola çıkacak. Platform, 16 Eylül Pazartesi günü kamuoyuna tanıtılacak.

YENİ BİR DÜNYA İÇİN

Mısır'da seçilmiş hükümetin askeri cunta tarafından devrilmesi sonucu sokağa dökülen halk, meydanlarda R4BIA işareti yaparak zulme karşı durmuştu. Kısa sürede grafik haline getirilen R4BIA sembolü, sosyal medyada 100 milyon kişinin profilinde yer almıştı. Her geçen gün etki alanı genişleyerek kullanımı artan R4BIA sembolü, yeryüzünün farklı noktalarında düzenlenen gösterilerde kullanılıyor. İşte tam bu noktada kurulum hazırlıkları süren R4BIA Platform, zulme karşı duran, darbeleri kınayan herkesi ortak bir mecrada buluşturmayı hedefliyor.

DESTEKÇİLERİ HIZLA ARTIYOR

Türkiye'den 100'ün üzerinde dernek, vakıf, birlik ve konfederasyon tarafından desteklenen R4BIA Platform, Rabia gönüllülerinin etkinlik ve görsellerini paylaşacağı bir mecra olarak kuruluyor. Dünyanın farklı ülkelerinden STK'ların da destek verdiği R4BIA Platform, kurumsal ve bireysel destekçileriyle her geçen gün büyüyen bir iddia taşıyor. “Yeni Bir Dünya” sloganıyla yayına başlayan r4biaplatform.com adresinde, dünyanın her noktasından etkinliklerin haberleri ve görselleri yer alacak. Rabia etkinliklerinin yanı sıra, haberler, makaleler, şarkılar ve videolara da platformda yer verilecek.

KAMUOYUNA TANITILACAK

Sözcülüğünü Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak'ın, Koordinatörlüğünü ise Cihangir İşbilir'in yürüteceği R4BIA Platform, 16 Eylül 2013 Pazartesi günü saat 11.00'da kamuoyuna tanıtılacak. İstanbul Kongre Merkezi Erguvan Salonu'nda gerçekleşecek basın toplantısında, platform destekçisi STK'ların temsilcileri de katılacak. “r4biaplatform.com” web sitesinin tanıtımının da gerçekleşeceği toplantıya R4BIA Gönüllüleri'nin de katılımı bekleniyor.