Euro
9.7368
0.35%
Dolar
8.1765
0.27%
Altın
457.83
0.11%
Borsa
1.393
-1.65%
Bitcoin
490.899
0.72%
6ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 6 C

  Rakı festivalini basanların rakılı fotoğrafı ortaya çıktı

  Adana’da rakı festivalini basarak ateş açan 6 kişiden ikisinin Facebook sayfasında viski ve rakı içerken fotoğraf paylaşmaları dikkat çekti.
  • 15.12.2015 - 09:39
  Rakı festivalini basanların rakılı fotoğrafı ortaya çıktı

  Adana’da binlerce kişinin katıldığı ‘Kebap ve Şalgam Festivali’ni basıp silahla ateş eden, masalara sopa ve döner bıçağı ile vurarak kaçan aynı aileden Cumali Pamuk (32), Ömer Pakut (30), Sadık Pamuk (24), Mehmet Pamuk (35) ile Hakan Yarımtaş (25) ve Aykut Yarımtaş (22), ‘genel güvenliği tehlikeye sokmak ve meksun mahalde silah kullanmak’ suçlarından adliyeye sevk edildi.

  Rakı festivalini basanların rakılı fotoğrafı ortaya çıktı #1

  SUÇ KAYITLARI VAR

  Sağlık kontrolüne giderken konuşan şüpheliler, gazetecilere “Her gün askerimiz, polisimiz şehit edilirken festival mi düzenlenir? Bizim milli içeceğimiz ayrandır” diye bağırdı. Bazılarının ‘adi suç’ olarak adlandırılan yaralamadan suç kaydı olduğu saptanan baskıncılar adliyeye sevk edildi. 6 şüpheli de nöbetçi mahkemece ‘adli kontrol’ kaydıyla serbest bırakıldı.

  Rakı festivalini basanların rakılı fotoğrafı ortaya çıktı #2

  "CEHENNEME Mİ GİDECEĞİZ"

  Şüphelilerden Sadık Pamuk ile Aykut Yarımtaş’ın sosyal paylaşım sitesindeki profil sayfaları, ifadeleri ile yaptıkları arasındaki çelişkiyi ortaya koydu. Pamuk, rakı ve şalgam ile çekilmiş fotoğrafını profil fotoğrafı yaparken, festivalden 5 gün önce 7 Aralık’ta viski ve çikolatayı sayfasında paylaşıp, "Bu kadar o.. çocuğu varken biz rakı içtik diye mi cehenneme gideceğiz?" yorumu yapan Yarımtaş’ın, kapak fotoğrafının altında ’Dev-Sol’ ibaresi yazması dikkat çekti.

  Rakı festivalini basanların rakılı fotoğrafı ortaya çıktı #3

  Rakı festivalini basanların rakılı fotoğrafı ortaya çıktı #4

  Rakı festivalini basanların rakılı fotoğrafı ortaya çıktı #5

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir