Petrol
83.9
0.23%
Euro
19.2968
-0.57%
Dolar
18.6233
-0.06%
Altın
1.043
-0.82%
Borsa
4923
0.00%
Bitcoin
308.095
-2.26%
11ºC
İstanbul
Bulutlu 11 C
  Ramazan ayının ilk teravih namazı kılındı

  Ramazan ayının ilk teravih namazı kılındı

  Onbir ayın sultanı olan Ramazan ayı bu gece kılınan ilk teravih namazıyla başladı.
  • AA
  • 06.06.2016 - 01:24

  Ramazan ayının ilk teravih namazı kılındı #1

  İlk teravih namazında vatandaşlar camilere akın etti. Ankara Ankaralılar Ramazan ayını ilk teravih namazı için camilere akın etti.

  Başkent’te 11 Ayın Sultanı Ramazan ayının ilk teravih namazını kılmak isteyen vatandaşlar camilere akın etti. Ankaralılar teravih namazı için Hacı Bayram-ı Veli Camii, Kocatepe Camii gibi Ankara’nın büyük camilerini tercih etti. İlk teravih namazı için Ulus’ta bulunan Hacı Bayram-ı Veli Camii’ni tercih eden Ankaralılar, Ramazan ayına ulaşmanın verdiği coşkuyu yaşadıklarını, Ramazan ayının ilk teravih namazını kılacak olmanın verdiği heyecanı yaşadıklarını dile getirdi.

  Namaz için özellikle Hacı Bayram- ı Veli Camii’ni tercih ettiklerini dile getiren vatandaşlar, Hacı Bayram- Veli Camii’nin ayrı bir manevi havası olduğunu söyledi.

  Ramazan ayının ilk teravih namazı kılındı

  Namaz öncesinde Hacı Bayram-ı Veli’nin türbesini ziyaret ederek burada dua eden vatandaşlar, ardından camiye geçerek teravih namazını kıldı.

  İSTANBUL'DA VATANDAŞLAR CAMİLERE AKIN ETTİ

  İstanbul İstanbul'da vatandaşlar, ilk teravih namazını kılmak için camilere akın etti.

  Sultanahmet, Süleymaniye ve Eyüp Sultan başta olmak üzere kentteki camilere gelen vatandaşlar, ilk teravih namazıyla ramazanın coşkusunu yaşadı. Camileri dolduran kadın-erkek, genç-yaşlı çok sayıda kişi, namaz kılıp dua etti.

  Kentte ilk teravih namazı için tercih edilen camilerin başında gelen Sultanahmet Camisi'ne, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

  Namaz öncesi vaaz veren Sultanahmet Camisi'nin emekli imamı Emrullah Hatipoğlu, ramazan ayının güzelliğini, faziletini ve bereketini anlattı.

  Camiyi dolduran kalabalık, vaazın ardından yatsı ve teravih namazını eda etti. Sultanahmet Camisi’ne asılan ışıklı mahyalar da meydanı dolduran kalabalığın beğenisini topladı.


  Görüş Bildir