Petrol
93.26
-0.12%
Euro
18.4098
0.26%
Dolar
18.5762
-0.27%
Altın
1.024
-0.09%
Borsa
3536
1.48%
Bitcoin
376.816
0.15%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C

  Rektörden Fırat Üniversitesi mezunlarına övgü

  "FÜ diploması bütün Avrupa'da geçerli."
  • 16.06.2012 - 02:17
  Rektörden Fırat Üniversitesi mezunlarına övgü

  Rektörden Fırat Üniversitesi mezunlarına övgü #1

  Rektör Prof. Dr. Feyzi Bingöl, Misland Amfi Tiyatro'da düzenlenen mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, bir eğitimci için en önemli şeyin, bir eğitim ve öğretim yılını huzurlu, mutlu, güvenli ve başarılı bir şekilde, kaliteli eğitim vererek tamamlamak olduğunu söyledi.

  Fakülte ve diğer birimlerde törenler düzenleyip mezunları uğurladıklarını dile getiren Bingöl, dereceye giren öğrencilerin katıldığı bu törenin sembolik olduğunu aktardı.

  "FÜ MEZUNLARI GURUR DUYMALI"

  Bingöl, genç mezunlara seslenmek istediğini belirterek, ''Bugün artık FÜ mezunu olarak gurur duymalısın, neden? İnsan bir şeyle gurur duyması için nedenini bilmesi lazım. Bugün sizler mezun olup gittiğiniz zaman FÜ elçisi olarak, savunacak kişiler olarak nasıl bir üniversiteden mezun oldum diyeceksiniz? Nasıl bir üniversite? Bölge üniversitesi değil, yerel üniversite değil, Türkiye'nin üniversitesi ve dünya üniversitesi bir üniversitesinden mezun oldunuz'' dedi.

  "DİPLOMANIZ BÜTÜN AVRUPA'DA GEÇERLİ"

  Mezun olan öğrencilere diplomayla birlikte bir belge daha verileceğini kaydeden Bingöl, şöyle konuştu:

  ''Vereceğimiz belge Avrupa'nın her tarafında geçerli. FÜ diploması bütün Avrupa'da geçerli. Bunun ispatı da Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış tarafından verilen ödül ve yine mayıs ayında Danimarka'da Avrupa'nın 5 bin üniversitenin arasında 51 üniversite içerisine girerek aldığımız ödüldür.''

  Konuşmanın ardından, dereceye giren öğrencilere diplomaları ve ödülleri verildi. Öğrenciler hep birlikte keplerini fırlattı.

  Tören sonunda şarkıcı Yaşar konser verdi.


  Görüş Bildir