Petrol
86.79
2.26%
Euro
17.8878
1.12%
Dolar
18.5273
0.43%
Altın
982.76
1.74%
Borsa
3207
-1.80%
Bitcoin
363.050
-3.33%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C

  Rektörün ikna için çiğ köfte partisi

  Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü, deprem sonrası yurtta kalmak istemeyen öğrencilere çig köfte partisi verdi.
  • 30.03.2012 - 13:15
  Rektörün ikna için çiğ köfte partisi

  Rektörün ikna için çiğ köfte partisi #1

  Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, deprem sonrası binada güçlendirilme yapılmasına rağmen yurtta kalmak istemeyen öğrencileri ikna edebilmek için çiğ köfte partisi düzenledi.

  DEPREM KORKUSUNDAN YURTLARA DÖNMÜYORLAR

  Van'da meydana gelen Richter ölçeğine göre 7.2 ve 5.6 büyüklüğündeki depremler sonrası konteyner yurt ve prefabrik dersliklerde eğitimini sürdüren YYÜ'de öğrencilerin daha önce kaldığı yurtlarda da güçlendirme çalışmaları yapıldı. Ancak üniversite yönetimi öğrencilerin bir kısmını deprem korkusundan dolayı yurtlara girmeye ikna edemedi.

  YURTTA ÇİĞ KÖFTE YOĞURDU

  Bunun üzerine YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal ve yardımcıları, yurtların sağlam olduğunu göstermek için öğrencilerle birlikte bir süre yurtta kaldı. Ancak bazı öğrenciler yine ikna olmadı. Rektör Battal, bu kez farklı bir etkinlikle öğrencileri ikna etmeye çalıştı, yurtta düzenlenen çig köfte partisinde canlı müzik eşliğinde öğrencilerle birlikte çiğ köfte yoğurdu. Hazırladığı çiğ köfteyi kendi elleriyle öğrencilere ikram eden Rektör Battal, sağlam olmayan yurtlarda hiçbir öğrencinin kalmasına müsade etmeyeceğini söyledi.

  "GELENEKSEL HALE GETİRECEĞİZ"

  Yoğun bir çalışma sonrası yurtları güçlendirdiklerini belirten Rektör Battal, çiğ köfte partisinin geleneksel hale getirileceğini ifade etti. Rektör Battal, "Hepimiz depremden etkilendik. Belki bir çoğunuz depreme bu yurtta yakalandınız. Şimdi girmekten korkanlarınız var. Bundan sonra da rahat oturacağız burada. Benim için sizleri başka yerlere göndermek en rahat işti. Oturacaktım evimde ve rahatım yerinde olacaktı. Biliyorsunuz evlerimizi de paylaştık sizinle. Ben kolayı seçmedim, zoru seçtim. Hepimiz zoru seçtik ve zoru başardık. Şu anda hiçbiriniz devre kaybı olmadan eğitim öğretimini bitirecek. Arkadaşlar sizlere de teşekkür ediyorum. Çünkü sizlerin bu yürekliliği, bize bu cesareti verdi" dedi. Rektör Battal'ın düzenlediği çiğ köfte partisine rağmen bazı öğrencilerin halen yurtlara yerleşmekte direndiği ve şehir merkezindeki konteyner ile evlerde kaldıkları öğrenildi.


  Görüş Bildir