Euro
10.0268
0.22%
Dolar
8.234
-0.43%
Altın
484.93
0.49%
Borsa
1.441
0.95%
Bitcoin
486.275
3.27%
18ºC
İstanbul
Çok bulutlu 18 C

  Rize Valisi yeni yıla madencilerle girdi

  Rize Valisi Ersin Yazıcı, yeni yıla yerin 530 metre altında Çayeli Bakır İşletmelerinde çalışan madencilerle girdi.
  • 01.01.2015 - 03:20
  Rize Valisi yeni yıla madencilerle girdi

  rize vali maden

  Vali Yazıcı, beraberinde Rize Emniyet Müdürü Adem Çakıcı ile Madenli beldesinde faaliyet gösteren bakır işletmesinde gece mesaisinde çalışan maden işçileri ile ocağa inerek yeni yılı bekledi.

  İşçilerle sohbet eden Yazıcı, çalışmalar hakkında Çayeli Bakır İşletmeleri Genel Müdürü Lain Anderson'dan bilgi aldı.

  Yazıcı, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, yeraltında madencilerle yeni yılı beraber karşıladıklarını söyledi.

  Madencilerinin işinin kolay olmadığını ifade eden Yazıcı, "Başta iş güvenli olmak üzere Çayeli Bakır İşletmeleri gerçekten her konuda kurallara ve dünya standardında iş ve çalışma güvenliği sağlayan bir şirket. Burada çalışan madenci kardeşlerimizin ifadeleriyle bunu söylüyorum. Burada çalışan madenci kardeşlerimiz güvenli bir ortamda çalıştıklarını, iş güvenliği konularının tamamen uygulandığını ve can güvenlikleri konusunda bir tereddütleri olmadıklarını ifade ettiler. Ben de bunu arkadaşlar adına dile getirmiş oldum. Madenci kardeşlerimizle 2015 yılını karşıladığım için çok mutlu oldum" diye konuştu.

  Madenci Erol Şişman ise 20 yıldır Çayeli Bakır İşletmeleri'nde çalıştığını belirterek, "Bize yeni yılı bu akşam 530 metre yerin altına çalışarak kutlamak nasip oldu. Diğer insanlar evlerinde aileleri ile yeni yılını kutluyor. Biz de bu akşam valimiz ve diğer davetlilerin katılımı ile kutladık. Tüm çalışan madenci meslektaşlarımın yeni yılını kutluyorum" dedi.

  Madende 12 yıldır kepçe operatörü olarak çalıştığını ifade eden Muhammet Albayrak da "Bu akşam ailemle olsaydım daha mutlu olurdum ama işimi sevdiğim için burada olmaktan da mutluyum" diye konuştu.

  TRT MUHABİRİ MADENCİ EŞİYLE YERALTINDA

  TRT Rize Muhabiri Meryem Şişman da Vali Ersin Yazıcı'nın madencileri ziyaretini takip etti. Meryem Şişman, eşi Nezir Şişman ile yerin yaklaşık 530 metre altında karşılaşınca şaşkınlık yaşadı.

  Nezir Şişman, "Vali Yazıcı ile eşimin beraber gelmesi benim için sürpriz oldu. Eşimin ziyareti beni çok mutlu etti" dedi.

  Meryem Şişman ise eşine ziyareti söylemediğini ve sürpriz yapmak istediğini dile getirdi.

  İşçilerle yeni yıl için pasta kesen Yazıcı, daha sonra madencilerle tulum eşliğinde horon oynadı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir