Petrol
84.94
2.51%
Euro
17.6961
-0.21%
Dolar
18.4307
-0.24%
Altın
965.94
0.31%
Borsa
3266
0.17%
Bitcoin
355.568
-0.19%
22ºC
İstanbul
Yağmur 22 C

  Rize'de doktora sopalı saldırı

  Çayeli'nde bir doktor hasta yakının sopalı saldırısına uğradı.
  • 21.06.2012 - 18:04
  Rize'de doktora sopalı saldırı

  Rize de doktora sopalı saldırı #1

  Türkiye'de son dönemde artan doktorlara ve sağlık personellerine yönelik şiddet vakalarına bir tanesi de Rize'nin Çayeli ilçesinde yaşandı.

  DOKTORA SOPALI SALDIRI

  Çayeli İshakoğlu Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde görev yapan doktor Abdullah Yağcı hasta yakınlarının sopalı saldırısına uğradı.

  Dün acil servise hasta getiren H.Y., nöbetçi doktor Abdullah Yağcı'dan hastasına serum takmasını istedi. Hastanın serum takılmasını istememesi üzerine pratisyen doktor Abdullah Yağcı, hasta istemediği sürece zorla bir uygulama yapamayacaklarını belirtti. Hasta yakınının tepkisi üzerine çıkan tartışma güvenlik görevlileri ve vatandaşların araya girmesi ile yatıştırıldı. Dün hastane içerisinde yaşanan tartışma sonrası hasta yakını doktorun nöbeti bitirmesini bekledi. Nöbet bitimi hastaneden ayrılarak evine giden Dr. Abdullah Yağcı hastane önünde bulunan taksi durağının yanından geçerken yüzünü göremediği kişi tarafından saldırıya uğradı. Ne olduğunu anlamadan bir anda şiddete maruz kalan Dr. Abdullah Yağcı kollarıyla engel olmaya çalışırken uygulanan şiddet sonrası sopa kırıldı.

  HASTANE ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASI

  Konuyla ilgili bugün Çayeli İshakoğlu Devlet Hastanesi çalışanları ve Sağlık-Sen üyeleri tarafından hastane önünde basın açıklaması yapıldı. Sağlık- Sen Çayeli İlçe Başkanı Havva Ata Kantar, yapılan saldırıyı kınadıklarını belirterek "Darp olayını kınıyor ve lanetliyoruz. Bu son olayda gösteriyor ki toplumsal şiddet inanılmaz derecede artmıştır. Sağlık-Sen olarak her an ölümle burun buruna gelen hayat kurtarma mücadelesi verirken şiddete maruz kalarak bir yandan da hayatlarını kaybetme riskiyle görev yapan tüm sağlık çalışanları adına son derece endişeli olduğumuzu ifade etmek isteriz. Toplumsam şiddetin boyutlarının yansıması olarak sağlık alanında ortaya çıkan bu tür menfur olaylar için gerekli düzenlemeler yaptırımlarıyla birlikte hayata geçirilmelidir" dedi.


  Görüş Bildir