Euro
11.1448
-0.03%
Dolar
9.5302
0.03%
Altın
551.34
0.06%
Borsa
1.522
0.18%
Bitcoin
587.645
4.14%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C

  Rize'de sinirlenince panelvanı kamyonete dönüştürdü

  Panelvan aracına çay yüklerken kafasını sürekli aracın tavan kısmına vuran Rizeli vatandaş, çözümü spiral ile aracın tavanını kesmekte buldu.
  • İHA
  • 26.09.2021 - 09:51
  Rize'de sinirlenince panelvanı kamyonete dönüştürdü

  Rize’nin Çayeli ilçesine bağlı Büyükköy beldesinde çay müstahsili olan Ömer Deniz, çayları topladıktan arabasına yüklemek istedi.

  Çay bezlerini sığdıramadığı aracının tavanına kafasını da çarpan Deniz, sinirlenerek spiral ile panelvan aracının tavanını kesti.

  Etrafındaki kişilerin şaşkınlıkla baktığı araca yeni bir kasa alan Deniz, çay sezonunun bitimiyle beraber kasayı araca ekleyerek yeni bir ruhsat almayı planlıyor.

  "SİNİRLENDİM VE KESTİM"

  Kafasını tavan vurunca sinirden aracının tavanını kestiğini belirten Ömer Deniz “Çay çiftçisiyim. Arabama çay koyarken kafam tavanına vuruyordu. Çay koymak zor oluyordu. 8–10 bez çay anca sığıyordu arabaya. Bir gün sinirlendim ve aracımın üstünü kestim. Şimdi arabaya yük koymak daha rahat oluyor. İşçilerim de arabanın arkasındaki ara bölmede oturuyor. Arabanın arkasında ağırlık olmayınca çok patinaj yapıyordu. Bende mermer bloklarla beton döktüm o sorunu da ortadan kaldırdım. Son çaydan sonra Allah izin ederse yeni bir kasa almıştım onu arabamın arkasına ekleyeceğim ve arabaya yeni bir ruhsat alacağım” ifadelerini kullandı.

  "TAM BİR KARADENİZ ZEKASI"

  Kendisine sosyal medyadan birçok mesaj ve yorum geldiğini dile getiren Deniz “Bir arkadaşım ’Abi bu arabayı internete atalım’ dedi. Bana gelen yorumlar ‘tam Karadeniz usulü’ , ‘tam bir Karadeniz zekâsı’ şeklinde oluyor. Tanımadığım birçok kişiden yorumlar alıyorum. Hoşuma da gidiyor. Türkiye’nin birçok yerinden arkadaşlarım arıyor ‘Ömer abi sen ne yaptın öyle?’ diye. Ben de soran kişilere durumu anlatıyorum” dedi.

  "BÖYLESİ DAHA RAHAT"

  Aracı kestikten sonra daha çok rahat ettiğini anlatan Ömer Deniz “Bazıları ’Arabayı kestin yazık oldu’ diyor. Ben de diyorum ki kaz gelen yerden tavuk esirgenmez. Çay koymak böyle daha rahat olduğu için kestim arabamı, daha sonra da kamyonete çevireceğiz diyorum. Bir farklılık olsun diye yaptım. Benden başka arabayı böyle kesip çay taşıyan yok. Ama böyle zamansız oldu. Kesmek zorunda kaldık. Zor durumda kalmak vesile oldu diyebiliriz. Burada ufak bir atölyem var. Burada ufak oğlum ile birlikte spiral kullanarak kestik ve kenara ayırdık” şeklinde konuştu.

  Rize de sinirlenince panelvanı kamyonete dönüştürdü #1

  Rize de sinirlenince panelvanı kamyonete dönüştürdü #2

  Rize de sinirlenince panelvanı kamyonete dönüştürdü #3

  Rize de sinirlenince panelvanı kamyonete dönüştürdü #4

  Rize de sinirlenince panelvanı kamyonete dönüştürdü #5

  Rize de sinirlenince panelvanı kamyonete dönüştürdü #6

  Rize de sinirlenince panelvanı kamyonete dönüştürdü #7

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir