Petrol
110.17
0.98%
Euro
17.5323
-1.65%
Dolar
16.5412
-2.03%
Altın
971.15
-2.11%
Borsa
254
-0.55%
Bitcoin
348.368
-4.22%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C

  Rize'de yüzme alanına kafes balıkçılığına tepki

  Ardeşen ilçesinde denize girilebilecek tek noktanın açığında kafes balıkçılığı projesine karşı çıkan vatandaşlar, tepkileri denizde ve karada gösterdi.
  • DHA
  • 22.06.2020 - 00:22
  • Güncelleme : 22.06.2020 - 00:22
  Rize'de yüzme alanına kafes balıkçılığına tepki

  Rize'nin Ardeşen ilçesi Işıklı Mahallesi'nde, denizde yapımı planlanan kafes balıkçılığı projesine karşı çıkan sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar bir araya geldi.

  Projenin yüzülebilir alan ve gelişmekte olan su sporları ile turizm faaliyetlerinin yapılacağı tek alanda planlandığını belirten ilçe sakinleri, tekne ve balıkçı motorları ile denize açıldı.

  Teknelerde, "Çocuklarımız için denizimize dokunmayın" pankartları açanlara, kıyıda toplanan vatandaş da "Biz çocuklar size sesleniyoruz, geleceğimiz ve sağlığımız olan denizimize dokunmayın" ve "Denizine sahip çık" yazılı dövizler açarak destek verdi.

  Rize de yüzme alanına kafes balıkçılığına tepki #1

  "ALTERNATİF ALANIMIZ YOK"

  Ardeşen Kent Konseyi Başkanı Sevilay Yanılmaz, "Ardeşen’de yüzülebilir ve gelişmekte olan su sporlarının ve turizm faaliyetlerinin yapılabileceği alternatif başka alanımız yok. Ancak kafes balıkçılığı projesi için birçok alternatif alan var." dedi.

  Rize de yüzme alanına kafes balıkçılığına tepki #2

  "KAFESİ DENİZİMİZDE İSTEMİYORUZ"

  Yöre sakini Murat Kaptan da "Bizim çocukluğumuzdan beri büyüdüğümüz denizlerimize balık çiftliği yapılmak isteniyor. Biz yapıldığı yer itibariyle sıkıntı duyuyoruz. Yaz döneminde bizim hayatımız denizlerde geçiyor, bu kafesleri biz denizimizde istemiyoruz.” diye konuştu.

  Emine Kan ise "Denizimizde yüzmek istiyoruz." derken, Hatice Nebioğlu da "Buralar hep sahildi sahili bitti, şimdi bir ufak yüzmek için yerimiz kaldı.

  Onu da balıklara yem edecekler. Burada olup da denizde yüzmez mi insan, Antalya'ya gidiyor millet. Ne güzel denizimiz var, biz de keyfini sürelim.” ifadelerini kullandı.

  Rize de yüzme alanına kafes balıkçılığına tepki #3

  Rize de yüzme alanına kafes balıkçılığına tepki #4

  Rize de yüzme alanına kafes balıkçılığına tepki #5

  Rize de yüzme alanına kafes balıkçılığına tepki #6

  Rize de yüzme alanına kafes balıkçılığına tepki #7

  Rize de yüzme alanına kafes balıkçılığına tepki #8

  Rize de yüzme alanına kafes balıkçılığına tepki #9

  Rize de yüzme alanına kafes balıkçılığına tepki #10


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir