Euro
15.4884
-0.31%
Dolar
13.6975
-0.15%
Altın
785.29
-0.16%
Borsa
1.91
0%
Bitcoin
720.971
0.14%
12ºC
İstanbul
Açık 12 C

  Rizeli muhtar köy halkına drone ile hizmet ediyor

  Rize'nin Çayeli ilçesine bağlı Derecik köyü muhtarı, drone ile maske dağıtıyor. Muhtar, bu şekilde dağıtım yaparak halka salgının bitmediğini gösterdiklerini söyledi.
  • DHA
  • 14.05.2020 - 09:23
  Rizeli muhtar köy halkına drone ile hizmet ediyor

  Rize'nin Çayeli ilçesi Derecik köyü muhtarı Ramazan Küçüksarı, koronavirüs tedbirleri kapsamında köyün 6 giriş çıkışından, 5’ini kayalarla kapattı.

  Tek giriş noktasında özel koruyucu elbise giyerek nöbet tutan Küçüksarı, köye girip çıkanları kontrol ederek, kayıt altına alıyor.

  Küçüksarı, köye gelenlere ateş ölçümü yapıyor, maske dağıtıp kolonya tutuyor.

  DRONE İLE MASKE DAĞITIYOR

  Köyde kalanlara maske dağıtımı da yapan muhtar, temas olmaması için drone kullanıyor. Muhtar, kuzeni Cabir Küçüksarı yardımıyla drone aracılığı ile köy halkına maskelerini ulaştırıyor.

  Rizeli muhtar köy halkına drone ile hizmet ediyor ViDEO

  Rizeli muhtar köy halkına drone ile hizmet ediyor #1

  "SALGININ BİTMEDİĞİNİ GÖSTERİYORUZ"

  Derecik köyünde insanların rehavete kapılmadan kurallara uymaları için farkındalık yarattıklarını anlatan muhtar Ramazan Küçüksarı, "Herkes bir şeyler düşünüyor ama herkesin bir şeyler düşündüğü yerde, Rizelinin bir şey daha düşünmesi gerektiğini düşündüm. İnsanlar tarlada çalışırken, fark etmeden sosyal mesafe ve izolasyonu ihmal etmişler. Bizler de izolasyonu koruması adına drone ile onlara maske ulaştırıyoruz. Halkımız şaşkınlık yaşıyor ama bu salgının henüz bitmediğini göstermiş oluyoruz." dedi.

  Rizeli muhtar köy halkına drone ile hizmet ediyor #2

  "MANZARA ÇEKİYORDUK, AKLIMIZA GELDİ"

  Muhtar Küçüksarı’nın yeğeni Cabir Küçüksarı da "Bir ara manzara çekmek için uçuş yapıyorduk. Muhtar 'Bununla maske gönderebilir miyiz?' diye sordu. Ben de 'Neden olmasın, deneyelim' dedim. Drone'a bir çanta monte ettikten sonra köy sakinlerine maske ulaştırmaya başladık. Bence gayet güzel bir hizmet oldu." diye konuştu.

  Rizeli muhtar köy halkına drone ile hizmet ediyor #3

  "ÇOK ŞAŞIRDIK"

  Drone ile maske alan Mustafa Küçüksarı, "Muhtarımız bizim maske takmadığımızı fark edip bize drone ile maske gönderdi. Çok şaşırdık. Böyle bir şey başımıza ilk defa geldi. İnsan böyle bir şey gördüğünde şaşırıyor. Böyle hizmet için muhtarımıza teşekkür ediyorum.’’ dedi.

  Rizeli muhtar köy halkına drone ile hizmet ediyor #4

  Furkan Çelik de "Muhtarımız bizi arazide çalışırken görmüş. Bir ilki yaptı ve bize drone ile maske gönderdi. Birden bir ses geldi. Bir baktık ki maske gelmiş. Çok şaşırdık." diye konuştu.

  Rizeli muhtar köy halkına drone ile hizmet ediyor #5

  Daha önce böyle bir şey görmediğini anlatan Ahmet Çelik ise "Muhtarımız telefonla aradı. Sosyal mesafe konusunda uyardı. Maske takmadığımızı görmüş ve bize drone ile maske gönderdi. Bizim için sürpriz oldu.” ifadelerini kullandı.

  Rizeli muhtar köy halkına drone ile hizmet ediyor #6

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir