Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
474.010
-1.52%
20ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 20 C

  Rum asıllı Türk vatandaşı Niko zabıta oldu

  Gökçeada'nın MHP'li belediye başkanı Ünal Çetin, iş başvurusunda bulunan Rum asıllı Türk vatandaşı Nikolaos Karanikola'yı zabıta kadrosuna aldı.
  • 17.07.2014 - 13:55
  Rum asıllı Türk vatandaşı Niko zabıta oldu

  ZABITA

  Gökçeada’da doğan, İstanbul’da eğitimini tamamladıktan sonra adaya geri dönerek ailesiyle birlikte hayvancılık yapmaya başlayan ve çevresinde "Niko" olarak tanınan Karanikola, işe başladığı belediyede, zabıta kadrosunda görevlendirildi.

  "ASLEN YUNANİSTAN'DAN GELMEYİZ AMA BEN TÜRK VATANDAŞIYIM"

  Karanikola, yaptığı açıklamasında, "Başkanımız da uygun gördü. Bu işe başlamış oldum. Aslen Yunanistan’dan gelmeyiz. Ama ben Türk vatandaşıyım. Belediyede çalışmaktan çok memnunum. Hiçbir şikayetim yok. Allah razı olsun başkanımızdan. Esnafın bana karşı yaklaşımı da çok iyi. Hepsiyle aramız çok iyi. Ağabey kardeş gibiyiz. Bugüne kadar zabıta olarak işimle ilgili hiçbir sıkıntı yaşamadım. Hatta esnaf benden çok memnun. Ben de onlardan" dedi.

  Rum asıllı Türk vatandaşı Niko zabıta oldu #2

  "TÜRK-RUM DOSTLUĞUNA ÖRNEK OLUŞTURSUN DİYE DEĞİL"

  Belediye Başkanı Ünal Çetin ise Nikolaos Karanikola’yı işe alırken Türk-Rum dostluğuna örnek oluşturmasını düşünmediğini belirterek, şunları söyledi;

  "Gökçeada’da Türkler ve Rum asıllı Türk vatandaşlarımız bir arada kardeşçe yaşıyor. Burada yaşayan Rum asıllı Türk vatandaşlarımız, çarşıda, pazarda birlikte olduğumuz, birlikte çay içip sohbet ettiğimiz, sosyal hayatın içerisinde artık tamamen bütünleştiğimiz insanlar. Niko’nun belediyeye işe girmesi tamamen hayatın normal akışı içerisinde cereyan etmiştir. Biz Niko’yu göreve başlattıktan sonra, özellikle Rum vatandaşlarımız tarafından bu çok takdir edildi. Bize çok teşekkür ettiler. Bir anda, hiç beklemediğimiz tepkiler aldık. Böyle bir düşüncemiz olmadığı için bizim de çok hoşumuza gitti. Biz farkında olmadan, ince bir hassasiyet üzerinde çalışma yapmışız gibi oldu. Bu planlı programlı bir çalışma değildi. Niko’nun zabıta olarak görev yapması, Gökçeada’nın hatta Türkiye’nin realitesi. Niko bizim kardeşimiz. Burada Niko’yla ve diğer belediye personelimizle güzel işler yapacağız. Eğer bu konuda bir ihtiyaç hissedersek bu sayı artabilir de" 


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir