Petrol
79.48
0.16%
Euro
19.4762
-0.19%
Dolar
18.6317
-0.02%
Altın
1.061
0.05%
Borsa
5000
0.00%
Bitcoin
320.956
-0.24%
9ºC
İstanbul
Çok bulutlu 9 C

  Rüzgar Çetin için ikinci bir dava açıldı

  Bir polisin şehit olmasına neden olan Sinan Çetin'in oğlu Rüzgar Çetin'in, muşta ile yaralama ve tehditten 9 yıla kadar hapsi istendi.
  • 14.06.2016 - 08:44
  Rüzgar Çetin için ikinci bir dava açıldı

  Beşiktaş'ta alkollü direksiyon başına geçip bir polis memurunun şehit olmasına diğerinin ise yaralanmasına sebep olduğu için tutuklanan ünlü yönetmen Sinan Çetin'in oğlu Rüzgar Çetin hakkında, gece kulübü çıkışında bir arkadaşını "muşta" diye tabir edilen kesici aletle yaraladığı iddiasıyla 9 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. İddianameye göre olay, 30 Kasım 2013'te bir kulüpte meydana geldi. Çetin, daha önceden tanıdığı Ahmet Tigrel'in yanından geçerken yanağından makas aldı ve eliyle başına vurdu. Bu hareket üzerine Tigrel ile Çetin arasında bir anda tartışma çıktı. Çetin, kulüp görevlileri tarafından mekândan çıkarıldı. Mekâna 15 dakika sonra geri dönen Çetin, tekrar Tigrel'in önünü kesince yine dışarı çıkarıldı.

  Rüzgar Çetin için ikinci bir dava açıldı #1

  "SENİ ÖLDÜRECEĞİM"

  Duruma öfkelenen Çetin, iddiaya göre "Seni öldüreceğim" diyerek Tigrel'i tehdit etti ve bu kez mekânın önünde bekledi. Tigrel ve arkadaşları dışarı çıktığı anda Çetin, genç adamın üzerine atlayarak darp etmeye başladı.

  MUŞTA İLE DARP

  Çetin, "muşta" diye tabir edilen ve silahtan sayılan aletle Tigrel'in başına ve vücudunun çeşitli yerlerine vurarak darp etti. Güvenlik görevlileri ikiliyi ayırdı.

  Rüzgar Çetin için ikinci bir dava açıldı #2

  BAŞINDA KESİK OLACAK ŞEKİLDE YARALANDI

  Polis merkezine götürülen ikili birbirinden şikayetçi oldu ve olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Ahmet Tigrel'in Adli Tıp Kurumu raporuna göre, başında kesik oluşacak şekilde yaralandığı tespit edildi.

  9 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

  Savcı Gökalp Kökçü tarafından yürütülen soruşturma sonunda Çetin hakkında, "silahla yaralama", "tehdit", "bıçak veya diğer aletleri izinsiz olarak kullanma" suçundan 9 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. Ahmet Tigrel hakkında ise " hakaret" ve "yaralama" suçu kapsamında 3 yıla kadar hapis istendi.

  Rüzgar Çetin için ikinci bir dava açıldı #3


  Görüş Bildir