Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
475.857
0.49%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C
  Rüzgar Çetin ilk kez hakim karşısına çıktı

  Rüzgar Çetin ilk kez hakim karşısına çıktı

  Beşiktaş'taki trafik kazasında bir polisin şehit olmasına yol açan Rüzgar Çetin ilk kez hakim karşısına çıktı.
  • Ajanslar
  • 21.04.2016 - 13:44

  Beşiktaş'ta bir polis memurunun şehit olduğu, bir polis memurunun ise yaralandığı trafik kazasına ilişkin ünlü yönetmen Sinan Çetin'in oğlu Rüzgar Çetin hakim karşısına çıktı.

  TUTUKLULUK HALİNİN DEVAMINA KARAR VERİLDİ

  İstanbul Adalet Sarayı'nda bulunan 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Rüzgar Çetin ve taraf avukatları katıldı. Mahkeme Rüzgar Çetin'in tutukluluk halinin devamına karar verdi.

  "AİLESİ BENİ AFFETSİN"

  Kimlik sorgusunda 5 bin lira aylık geliri olduğunu söyleyen Rüzgar Çetin, "Sabıka kaydım yok ama mahkemeye çıktığım olaylar var" dedi. İddianameyi okuduğunu belirten Çetin ifadesine, "Çok üzgünüm. Kazadan beri her gün aynı rüyayı görüyorum. Her sabah aynı acıyla uyanıyorum. Rüyamda İsmet Bey, ailesine kavuşuyor. Geçmişi değiştirmem mümkün değil. Tek isteğim ailesinin beni affetmesi" diyerek başladı.

  "ARACIM KAYDI, YAPABİLECEĞİM BİR ŞEY YOKTU"

  Olay günü teyzesi ve annesiyle yemek yediğini anlatan Çetin, "Yemek sonrası arkadaşlarımla buluşmak üzere başka bir mekana geçtim. Arkadaşlarıma eşlik etmek için bir kadeh içtim. İkinci kadehi bitirmedim, araç kullanacağım için. Daha sonra çıktım, önce benzin aldım. Sonra Ortaköy'e girdim. Orası üç şeritli bir yoldur. En sağ şeritte seyrediyordum. Normal şehir hızında kullanıyordum. Diğer araçlar da ağır ilerliyorlardı. Orta şeride geçmek istedim. Geçer geçmez bu kaza yaşandı. Aracım kaydı. Kontrolden çıktım. Sol şeritteki polis aracına çarptım. Şehir hızındaydım. Kazadan sonra sol kapı açılmadı. Sağ taraftan indim. Yapabileceğim bir şey yoktu. Polislerin ve ambulansın gelmesini bekledim" diye konuştu.

  Rüzgar Çetin'in polis aracına çarptığı görüntü

  "ALKOLÜN TESİRİ ALTINDA DEĞİLDİM, ÜZGÜNÜM"

  Mahkeme Başkanı'nın aracın niye kaydığını sorması üzerine Çetin, "Yağmurlu bir gün değildi ama çevre ıslaktı" dedi. Çetin, "Cezaevinde anladım ki bir insan için en acı şey sevdiklerinden ayrı kalmakmış. Bir insanın sevdiklerinden ayır kalmasına sebep olduğum için çok üzgünüm" dedi.

  Çetin, Mahkeme Başkanı'nın "Alkol testine müsaade etmemişsin" şeklindeki sorusuna ise "Doğrudur. hastaneye gitmek istemiştim. O yüzden üflemedim" diye cevap verdi. Başkanın rapordaki alkol miktarını hatırlatması üzerine ise Çetin, "Bence rapordaki sonuç yüksek. Yasal sınırın üzerine çıktığımı sanmıyorum. Alkolün tesiri altında değildim" dedi. Başkanın, bilirkişi raporuna göre asli kusurlu olduğunu da söylemesi üzerine Rüzgar Çetin, "Ben kaza esnasında hızlı değildim" dedi.

  Rüzgar Çetin ilk kez hakim karşısına çıktı #1

  ŞEHİT POLİSİN EŞİ: SİNAN ÇETİN'İN OĞLU OLMASI BİR ŞEYİ DEĞİŞTİRMEYECEK

  Öte yandan duruşma başlamadan önce Şehit Polis Memuru Fatih Alagöz'ün eşi Özlem Alagöz basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Özlem Alagöz, "Çok büyük acılar yaşıyoruz. Adaletin yerini bulması için buradayız. Türk adaletine güveniyoruz. Sinan Çetin'in oğlu olması Rüzgar Çetin olması hiçbir şey değiştirmeyecek. Bu davanın arkasındayız. Şikayetçiyiz. Şikayetimizden vazgeçmeyeceğiz " dedi.

  Alagöz, "Biz birbirimizi çok seviyorduk. Bir aile, bir yuva yıkıldı. 2 çocuk babasız kaldı. Bir eş, kocasız kaldı. Anne baba evlatsız kaldı. Bu bizim için çok zor. Çok büyük acılar yaşıyoruz" şeklinde konuştu.

  POLİS MEMURUNU ŞEHİT ETMİŞTİ

  Kaza 28 Ocak'ta Beşiktaş'ta meydana gelmişti. İçinde 2 trafik polisinin bulunduğu araca karşı yönden gelen Rüzgar Çetin'in kullandığı araç çarpmıştı. Kazada polis memuru Fatih Alagöz şehit oldu. Olaydan sonra gözaltına alınan Rüzgar Çetin tutuklanmıştı.

  22,5 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

  Rüzgar Çetin'in 22.5 yıla kadar hapsi isteniyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir