Petrol
85.62
0.88%
Euro
17.7912
0.57%
Dolar
18.528
0.43%
Altın
993.87
0.19%
Borsa
3229
-1.12%
Bitcoin
357.669
-5.25%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C

  Rüzgar Çetin'e 1 yıl 8 ay hapis

  İkinci kez kavgaya karıştığı için hakkında verilen 1 yıl 8 aylık hüküm açıklanan Rüzgar Çetin, cezaevine girmeyecek.
  • DHA
  • 19.04.2018 - 11:24
  Rüzgar Çetin'e 1 yıl 8 ay hapis

  İstanbul 9. Asliye Ceza Mahkemesi, 2011'de "Kasten yaralama" suçundan Rüzgar Çetin hakkında 1 yıl 8 ay hapis cezası vererek bu hükmün açıklanmasını geri bırakma kararı verdi.

  Mahkeme, Çetin hakkında 5 yıllık denetim süresi koydu.

  TEKRAR KAVGAYA KARIŞTI

  Çetin, 5 yılllık dönem içerisinde herhangi kasıtlı bir suç işlemezse bu cezası düşecekti. Ancak 2 yıl sonra Rüzgar Çetin, Asmalımescit'te bir kavgaya karıştı.

  PARA CEZASI KESİNLEŞTİ

  Bu olay nedeniyle Çetin, İstanbul 50. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanarak "Kasten yaralama ve SMS ile tehdit" suçlarından toplam 6 bin TL adli para cezasına çarptırıldı. Bu karar da kesinleşti.

  Rüzgar Çetin e 1 yıl 8 ay hapis #1
  Rüzgar Çetin, 2016 yılında alkollü olarak kullandığı araçla kaza yaparak bir polisin şehit olmasına bir polisin ise yaralanmasına neden olmuştu

  ESKİ SUÇTAN YENİDEN HAKİM KARŞISINA ÇIKTI

  5 yıllık süre içinde hükmün açıklanmasının geri bırakılması şartlarını ihlal etmesi üzerine Rüzgar Çetin hakkında verilen 1 yıl 8 aylık hapis cezası yeniden ele alındı.

  "PİŞMANIM"

  İstanbul 9. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, sanık Rüzgar Çetin katıldı.  İnşaat ve dekorasyon işleriyle uğraştığını belirten Çetin, "Mahkemenizde yargılandım. Mahkumiyetimde hükmün açıklanmasının geri bırakılması uygulandığı doğrudur. Bana deneme süresi tanınmıştır. Fakat ben öngöremediğim, sakınamadığım şartlarda işlemediğim bir suçtan mahkum oldum. Orada da kendimi korumak için davrandım. Yoksa deneme süresi iyi hali geçirdim. Pişmanım." dedi.

  1 YIL 8 AYLIK HAPİS CEZASI AÇIKLANDI

  Mahkeme, sanık Rüzgar Çetin'in deneme süresini kurallarına uygun geçirmeyerek kasıtlı bir suçtan mahkum olduğunu ve bu mahkumiyetin kesinleştiğini belirterek eski verilen hükmün açıklanmasına karar verdi.

  Mahkeme, Çetin hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararını kaldırarak daha önce yaralama suçundan verdiği 1 yıl 8 ay hapis cezası hükmünü açıkladı.

  CEZAEVİNE GİRECEK Mİ

  Rüzgar Çetin hakkında hükmün açıklanması, cezaevine girip girmeyeceği yönünde soru işaretlerini de beraberinde getirdi.

  UZMANINA SORDUK

  Konuyla ilgili ulaştığımız Avukat Yunus Özak, Çetin'in cezaevine girmeyeceğini söyledi.

  KANUN NE DİYOR

  Her suçun infazının ayrı olduğuna dikkat çeken Özak, "İnfaz rejimine göre; sanığa verilen cezadan şartlı tahliye süresi çıkarıldığında sonuç ceza 10 ay 2 gün olmaktadır. Bu suretle, 5275 sayılı kanun 105/a gereği Rüzgar Çetin cezaevine girmeyecek." diye konuştu.


  Görüş Bildir