Euro
9.3645
0.14%
Dolar
7.8274
0.18%
Altın
446.49
-0.68%
Borsa
1.329
0%
Bitcoin
146.400
5.21%
9ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 9 C

  Sabancı: Para parayı çeker diye piyango almıyorum

  Pegasus Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı Söz Sende'de Balçiçek İlter'in sorularını yanıtladı
  • 27.12.2012 - 20:01
  Sabancı: Para parayı çeker diye piyango almıyorum

  Sabancı: Para parayı çeker diye piyango almıyorum #1

  Sabancı ailesinin girişimci ve renkli üyesi Ali Sabancı Türk havacılık sektörünün en yüksek alımını yaptıklarını belirterek, 100 uçak siparişi verdiklerini anlattı. Ali Sabancı, girşimcilik hikayesine ve özel hayatına dair de samimi açıklamalarda bulundu. 25 Milyon Dolar par batırdığını anlatan Sabancı, "Tüm Sabancı ailesinden özür diliyorum." diye konuştu. Bugüne kadar hiç piyango bileti almadığını da belirten ünlü işadamı, "Para parayı çeker. Ya bana çıkarsa ne yapacağım?" dedi.

  İşte Ali Sabancı'nın açıklamalarından satır başları...

  "TÜM AİLEMDEN ÖZÜR DİLİYORUM!"

  Balçiçek İlter'in "Peki insan 25 Milyon Dolar batırınca ne hissediyor?" sorusu üzerine ise Ali Sabancı şöyle cevap verdi: Burada söyleyemem şimdi. İnsan kendini "Biip!" gibi hissediyor. Kendine diyorsun ki; "Ben burada neyi yanlış yaptım?" Zaten öyle pat diye 25 Milyon Dolar kaybetmiyorsun. Bir gün 7 milyon, öbür 3 milyon. Sonra bu dönecek galiba diyorsun, 10 Milyon koyuyorsun o da gidiyor. Biz de böyle olduk işte... Büyük Sabancı ailemden özür diliyorum böyle bir şey olduğu için! İş hayatında oluyor böyle şeyler, batırıyorsun da kazanıyorsun da. Önemli olan yaptığın hatalardan ders almak.

  "PARA PARAYI ÇEKER DİYE PİYANGO ALMIYORUM"

  Geçen piyangoda birine 22 Milyon Lira çıktı. Şimdi o insan hayatını 180 derece değiştirip hiçbir şey yapmayacak mı? Bana çıksa ben yine devam ederim çalışmaya. Ama para parayı çeker de bana çıkar diye piyango bileti almıyorum. Çıkarsa ne yapacağım?

  "ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ YAKIYOR"

  Ali Sabancı, Özdemir Sabancı suikastiyle ilgili olarak ise şunları söyledi: Benim kuzenim Demir benden 2 yaş küçük. Ben Demir'e çok yakınım. O bana bir gün bir laf etti, çok doğru dedi; "Ali, yakınız ama, ateş düştüğü yeri yakar." Demir, bir günde 24 yaşından 45 yaşına geldi... Sonunra ateş düştüğü yeri yakıyor. Yine hayatın koşuşturmacasında kendi odaklarına kayıyorsun. Benim amcam öldü, daha yakını nasıl olsun? Ama ne yalan söyliyeyim benim eşim var artık, iki çocuğum var. Ailemin kendi sorunları var. İster istemez biraz uzaklaşıyorsun. Şimdi Demir'in de güzel bir eşi ve 3 evladı var. Maalesef böyle şeyler yaşanıyor.

  Kendisinin Sakıp Sabancı'ya benzetilmesi ile ilgili ise şöyle konuştu: Ona benzemek çok zor. Türkiye'de o kadar fırın yok.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir